Lamborghini Terzo Millenio – nowy samonaprawiający się hipersamochód

Inżynierowie z Lamborghini zawsze mieli wielki rozmach. Potwierdzają to swoim kolejnym niesamowitym projektem auta przyszłości, który stworzyli przy współpracy z… uczelnią MIT.
lamborghini_terzo_millennio_11.jpg

Gdy tęgie głowy z Lamborghini biorą się do współpracy z jeszcze tęższymi głowami z Massachusetts Institute of Technology, to wiedzcie, że musi powstać z tego coś dobrego. I rzeczywiście – powstało. Nowy projekt hipersamochodu włoskiej marki i jajogłowych z najlepszej amerykańskiej polibudy nosi nazwę Terzo Millenio i ma w sobie kilka naprawdę innowacyjnych rozwiązań.

Pierwsze z nich – superkondensatory dostarczające energię elektryczną zamiast zwykłych baterii. Mają być zdecydowanie bardziej wydajne i odporne na zużycie. Ma być ich cztery – każdy napędzający jedno koło Terzo – dzięki czemu projektanci mogli zapomnieć o klasycznych ograniczeniach wynikających z położenia silnika i puścić wodze swojej fantazji w nieznane dotąd rejony szaleństwa.

I trzeba przyznać, że wywiązali się z tego zadania naprawdę doskonale, jako że nowe „Lambo” prezentuje się obłędnie. Dokładnie tak, jak przystało na auto mające znaczek złotego byka na masce. Czyli właśnie jak wściekły byk, chcący zabić swojego właściciela.


I gdy już jesteśmy przy wyglądzie Terzo, to warto nadmienić dwa kolejne nowe rozwiązania, na które wpadli ludzie z MIT. Po pierwsze, karoseria auta służy nie tylko jako osłona bebechów auta, ale przede wszystkim jako wielki akumulator, w którym przechowywana jest energia. Po drugie, karoseria ma też mieć funkcję autonaprawy wszelkich rys, wgnieceń i innych defektów powstałych w trakcie użytkowania samochodu. Cofamy jednak porównanie „Lambo” do byka – to prawdziwy Wolverine!

Niestety, najprawdopodobniej Terzo Millenio nigdy nie wyjedzie na ulice, jest to czysty koncept, pokazujący drogę, którą chce przez najbliższe lata podążać Lamborghini. I to nam właściwie wystarczy, bo jest to jak najlepsza droga.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. materiały prasowe Wtorek 07.11.2017