KTM X-Bow GT4 2018 – wszystkie egzemplarze sprzedane na pniu

Austriacki producent lekkich i piekielnie mocnych wyścigówek torowych wypuścił w 2018 roku najnowszą wersję swojego najpopularniejszego modelu. Wszystkie egzemplarze auta rozeszły się jak świeże bułki.
ktm-x-bow-gt4.png

Wygląd, osiągi, a może cena – trudno powiedzieć, co skłoniło motoryzacyjnych świrów do wykupienia nowego KTM-a X-Bowa GT4 2018 w dosłownie kilka dni, ale coś czujemy, że była to po prostu kombinacja wszystkich tych czynników.

Ponieważ nowy KTM to ultralekki torowy potwór. Ma 2-litrowy silnik od Audi, który rozwija 335 koni mechanicznych mocy i 700 Nm momentu obrotowego. Dokładne osiągi tego autka nie są znane, ale mając z tyłu głowy poprzednie samochody austriackiego producenta, możemy śmiało przypuszczać, że przyspieszenie X-Bowa łamie żebra i kruszy mostek kierowcy.

Ekskluzywność nowego KTM-a z pewnością również zachęcała do jego kupna. Wyprodukowano bowiem jedynie 15 egzemplarzy X-Bowa GT4 2018, a każdy z nich kosztował 223 tys. dolarów (770 tys. złotych). A możliwość posiadania na własność takiego torowego zabójcy to na pewno bardzo kusząca perspektywa dla ludzi z odpowiednią gotówką.Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Piątek 05.01.2018