Korek gigant w Chinach

Wiesz ilu jest Chińczyków? W ch…olerę. Trochę mniej mają samochodów. Ale tylko trochę. I pewnie wyobrażasz sobie, w jakich stoją korkach? Oczywiście. No to się mylisz. Stoją jeszcze dłużej!
chiny-korek.jpg


Warto wspomnieć, że w 2010 roku powstał korek gigant na ponad 100 km, w którym kierowcy ugrzęźli na 12 dni! Jeśli narzekasz na zatory w Twoim mieście, to koniecznie zobacz ten filmik. Nakręcony dronem nad drogą ekspresową G4 na trasie Pekin – Hong Kong – Macau pokazuje ogrom problemu w Chinach.

Aczkolwiek nie infrastruktura jest tu gwoździem do trumny na czterech kółkach. Bo dla nas nie do pomyślenia jest zator na ekspresówce o szerokości 50 pasów! Jednak gdy nagle zwęża się do 20, muszą powstać korki. Aczkolwiek to nadal nie jest sedno sprawy.

Od 1 października w Chinach trwa tak zwany Golden Week. Tego dnia w 1949 roku proklamowano Chińską Republikę Ludową. Przez 7 dni Chińczycy nie pracują, lecz oddają się turystyce. Wewnętrznej oczywiście. Mają czas na wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy (wszak nie wszyscy urlopują) czy odwiedzanie rodzin w odległych zakątkach kraju. Jednak powroty do domów są ich prawdziwym koszmarem i w niczym nie można ich porównać do tych naszych znad Bałtyku.

Zobacz jak wygląda korek gigant z perspektywy drona i przestań narzekać, jeśli przyjdzie Ci utknąć na marne pół godziny.Dyskutuj z autorem na Twitterze

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 15.10.2015