Jakie kosmetyki samochodowe powinien mieć w garażu prawdziwy motofan?

Jak właściwie zadbać o nasze ukochane auto? Podpowiadamy, jakie kosmetyki samochodowe warto posiadać i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

jakie-kosmetyki-samochodowe-powinien-posiadac-prawdziwy-milosnik-motoryzacji.jpeg

Powiedzenie „Jak cię widzą, tak cię piszą” dotyczy również samochodów. Warto zadbać o ich dobrą kondycję nie tylko ze względu na własny wizerunek, ale również aby przedłużyć żywotności pojazdu. Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że wpłynie to na komfort jazdy i zwiększenie atrakcyjności samochodu w przypadku sprzedaży.

Kosmetyki samochodowe – czy wystarczy jeden uniwersalny szampon?

Obecnie utrzymanie czystości nie kosztuje zbyt wiele. Każdy z nas może skorzystać z myjni samoobsługowej za kilka złotych. Dostępne są też jednak kosmetyki samochodowe, które umożliwią dbanie o pojazd we własnym zakresie. Tutaj może pojawić się pytanie, czy uniwersalny szampon będzie wystarczający?

Na rynku dostępne są różne rodzaje kosmetyków samochodowych. Podstawowy podział obejmuje te stosowane zewnętrznie oraz wewnątrz pojazdu. Wśród nich można wyróżnić między innymi środki do mycia szyb, karoserii, felg czy też tapicerki i skóry. Zdecydowanie warto skorzystać ze specjalistycznych kosmetyków samochodowych, bo dzięki nim zwiększysz efektywność sprzątania i zmniejszysz ryzyko uszkodzeń. 

ktore-kosmetyki-samochodowe-powinien-posiadac-prawdziwy-motofan.jpeg

Jakie kosmetyki samochodowe warto mieć?

Pierwszym etapem mycia samochodu jest spłukanie karoserii wodą oraz wyczyszczenie szamponem. To pierwszy kosmetyk, który powinniśmy posiadać w swoim garażu. Na rynku można znaleźć produkty zawierające dodatkowo wosk. Jednak należy dobrze przemyśleć wybór i zastanowić się, czy nie lepiej byłoby zainwestować w osobny preparat do woskowania. Stosując wosk syntetyczny, zmniejszysz ryzyko pojawienia się smug i zacieków. Nie zapominaj też o dodatkowym wypolerowaniu karoserii! Na rynku dostępne są również piany aktywne, które skutecznie mogą zastąpić standardowe szampony. Dodatkowo warto zainwestować w ściereczki do szyb i odpowiednie płyny do spryskiwaczy, które zapewnią większą widoczność. 

Do wyczyszczenia wnętrza samochodu przydadzą się z kolei płyny do czyszczenia tapicerki i kokpitu. Mogą mieć formę pianki, ściereczek, mleczka oraz sprayów. Warto zwrócić uwagę, że w dobrych sklepach online i stacjonarnie można również kupić specjalistyczne preparaty usuwające trudne zabrudzenia, takie jak smoła czy żywica. Nie zapominaj też o odświeżaczach powietrza, które z pewnością uprzyjemnią jazdę zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Natomiast w okresie zimowym warto pomyśleć o odmrażaczach, dzięki którym unikniesz problemów z dostaniem się do samochodu. I oczywiście zmniejszysz ryzyko spóźnienia do pracy.

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki samochodowe?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki samochodowe? Podstawową zasadą jest korzystanie ze sprawdzonych sklepów oraz marek. Dzięki temu będziesz mieć pewność wysokiej jakości produktów i zadowalających efektów pielęgnacji samochodu. Warto też porównać cenę konkretnego produktu w różnych miejscach, aby nie przepłacić. Pamiętaj też, że droższy nie znaczy lepszy!

Kosmetyki samochodowe powinny być również dopasowane do czyszczonej powierzchni. W przypadku ciemnej karoserii wybieraj przeznaczone do niej preparaty, aby uniknąć smug i zacieków.

Bez wątpienia warto zadbać o posiadanie kilku wyżej wymienionych produktów specjalistycznych, które zagwarantują dobre efekty. Stosowanie płynów uniwersalnych może powodować uszkodzenia, zacieki lub po prostu wydłużyć czas mycia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji karoserii – które warto wybrać?


Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 24.10.2019