Jak ukraść luksusowe auto w mniej niż 10 sekund?

Im droższe auto, tym lepsze zabezpieczenia? Nic z tych rzeczy. Współcześni złodzieje opracowali bowiem metodę kradzieży luksusowych samochodów, która pozwala im zajumać furę z podjazdu właściciela dosłownie w kilka sekund.
fottt.jpg

Najlepiej jeśli jest ich trzech. Jeden złodziej staje w okolicach frontowych drzwi domu, bo to tam zazwyczaj większość ludzi zostawia kluczyki do auta. Gość ma przy sobie skaner wzmacniający sygnał. Gdy uda mu się go złapać, sygnał zostaje przesłany do transmitera – trzyma go drugi złodziej, najczęściej stojący przy rogu maski kradzionego auta.

Trzeci złodziej stoi zaś z tzw. „walizką” przy samym aucie i gdy sygnał pokona wszystkie wspomniane ogniwa, facet najzwyczajniej w świecie otwiera drzwi fury, wsiada i odjeżdża. Cała operacja zajmuje doświadczonym złodziejom mniej niż 10 sekund, a tak naprawdę może to zrobić każdy. Nie potrzeba do jej wykonania żadnych „złodziejskich” umiejętności. Sprawa jest niemalże w stu procentach czysta i bardzo trudna do wykrycia. A przy tym wszystkim zarobek jest gigantyczny.

Ofiarami takich nowoczesnych złodziei najczęściej padają właściciele drogich i luksusowych aut, takich jak porsche, bmw czy mercedes. Wszystko dlatego, że to właśnie tego typu samochody są wyposażane w systemy pozwalające je otworzyć bez użycia kluczyków – te muszą znaleźć się jedynie w pobliżu auta. Stąd też w opisanej wyżej metodzie transmitery sygnałów i wspomniana „walizka”.Jedynym problemem w przypadku takiego sposobu kradzieży, to cena całego sprzętu. Sama „walizka” potrafi bowiem kosztować kilkadziesiąt, a nawet ponad sto tysięcy złotych, więc drobny złodziejaszek z prowincji musiałby chyba rozebrać na części połowę samochodów z powiatu, żeby sobie móc pozwolić na tak zaawansowaną technologię. Co innego zorganizowane grupy przestępcze – one mają i fundusze, i ludzi, i w ostatnim czasie metoda kradzieży „na walizkę” stała się ich głównym źródłem utrzymania.

Więcej szczegółów dotyczących tego sposobu znajdziecie w powyższym reportażu wideo.


ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ DZIEWCZYNY I FURY
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. youtube.com/watch?v=cMGb5vNpPwY Poniedziałek 18.09.2017