Garbate szczęście

Już 15 sierpnia miłośnicy Garbusów zjadą się na 3 dni na plażę w Travemünde, aby wziąć udział w jubileuszowym zlocie „Beetle Sunshinetour 2014” - największym europejskim święcie tej marki.
garbus_otw.jpg
Beetle Sunshinetour to największe spotkanie samochodów VW Beetle, New Beetle i Garbusów w Europie. Po raz dziesiąty spotkają się fani tych pojazdów na plaży morza Bałtyckiego. W tym roku w zlocie weźmie udział gwiazda niemieckiego programu "Voice of Germany", Ole „Soul" Feddersen w duecie z Nathalie Dorra oraz zespołem. Zaprezentują oni specjalnie skomponowany utwór z okazji Sunshinetour.


W tym roku na spotkaniu fanów na plaży w Travemünde pojawi się około 400 samochodów oraz niemal 4.000 widzów. Aby każdy z niepowtarzalnych Volkswagenów znalazł dla siebie miejsce, zlot rozpocznie się tym razem na lotnisku w Lubece. Punkt końcowy parady pojazdów to Brügmanngarten w Travemünde. Oprócz muzyki na żywo granej przez zespoły Urban Beach, Projekt Caramba oraz DJa, wystąpi w tym roku ponownie Ole Feddersen z zespołem. Ole oraz Nathalie Dorra są członkami zespołu "Panik Familie" Udo Lindenberga.

belka-autostuff_1.jpg

Jednak faktycznymi gwiazdami imprezy są fani oraz ich kultowe pojazdy. Spośród setek obecnych Volkswagenów, z których najstarsze mają 60 lat, w ramach prywatnie zorganizowanej imprezy wybrany zostanie najładniejszy "plażowy Garbus". Oprócz przebrań uczestników do specyfiki Sunshinetour należą także przebrania samochodów. Najbardziej oryginalne przebranie zdobędzie trofeum zwycięzcy.Volkswagen
jest partnerem imprezy od roku 2005 i także w weekend od 15 do 17 sierpnia będzie w niej uczestniczył, prezentując podczas tego spotkania szczególne pojazdy. Będzie więc można zobaczyć Beetle Dune, pojazd studyjny Beetle w wersji crossowej oraz Beetle Cabrio Karmann. Szczególnie ciekawym egzemplarzem będzie Rallycross Beetle GRC. Samochód ten, z silnikiem o mocy 544 KM oraz napędem na 4 koła powstał przy współpracy z Andretti Autosport na potrzeby amerykańskiej klasy wyścigowej GRC. W dniach 19-20 września zadebiutuje on na wyścigach w Los Angeles. To wyścigowe auto potrzebuje jedynie 2,1 sekundy, by rozpędzić się do prędkości 100 km/h.


Dodał(a): CKM.PL/fot. mat. prasowe Środa 13.08.2014