Ferrari F8 Tributo – najmocniejsze V8 w ofercie włoskiej marki

Jeśli patrząc na zdjęcia F8 masz dziwne uczucie, że już gdzieś to widziałeś, to akurat wcale nas to nie dziwi. Ale tutaj główna różnica znajduje się pod maską.
ferrari-f8-tributo-5-1000x650.jpg

Ferrari zaprezentowało F8 Tributo podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, jako bezpośredniego następcę modelu 488 GTB i coś, co szumnie nazywane jest „mostem do nowego języka projektowania”. My jednak nie kupujemy tych wielkich słów ukutych przez marketingowców włoskiej marki i opisujemy to, co widzimy. A widzimy tak naprawdę wspomniane 488 GTB z delikatnie odświeżoną stylistyką.

No ale mniejsza o wygląd, bo w przypadku tego auta osiągi są znacznie ważniejsze i ciekawsze. F8 Tributo jest bowiem najmocniejszym autem z silnikiem V8 w ofercie Ferrari – jego moc to niesamowite 710 KM! Dodajmy do tego odchudzenie o ok. 40 kg względem poprzednika, a otrzymamy 15 proc. więcej siły docisku oraz kosmiczne osiągi – 2,9 sekundy do setki, niecałe 8 sekund do 200 km/h i kilka dodatkowych sekund do maksymalnych 340 km/h. Czyli potwór.

ferrari-f8-tributo-1.jpg

Poza tym auto wyposażono we wszystkie najnowsze zdobycze technologiczne Ferrari, które sprawiają, że prowadzenie tego auta może być równie łatwe jak prowadzenie roweru. A przynajmniej taką mamy nadzieję.

Cena F8 nie jest jeszcze znana, ale chyba ma to dla nas wszystkich małe znaczenie, bo i tak nikogo z nas nie stać na takie auto. Ale pomarzyć zawsze można, co nie?

ferrari-f8-tributo-2.jpg

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. mat. pras. Poniedziałek 04.03.2019