Elektryczny mocarz

302 konie mechaniczne, to moc jaką I.D. Crozz będzie czerpał z dwóch silników elektrycznych. Mają one pozwolić na rozpędzenie do setki w niecałe sześć sekund.
1.jpg

W SKRÓCIE:

I.D. Crozz to trzeci samochód elektryczny zaprojektowany przez firmę Volkswagen. Dwa, napędzające go silniki mają dawać łączną moc 302 koni mechanicznych, co powinno pozwolić na rozpędzenie do setki w niecałe sześć sekund. Zasięg jednego ładowania będzie wynosić od 400 do 600 kilometrów.

PEŁNA WERSJA:
Do 2035 roku Volkswagen planuje wprowadzić na ulice 30 elektrycznych, albo hybrydowych modeli samochodów. Jednym z nich ma być I.D. Crozz, którego koncept zaprezentował producent podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Zarówno wygląd pojazdu, jak i dostępne informacje zapierają dech w piersiach.

I.D. Crozz zbudowany został na platformie MEB zaprojektowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych. Model mają napędzać dwa silniki. Ten z przodu będzie posiadał moc 101 koni mechanicznych, a tylni 201. Ma to pozwolić na rozpędzenie się do setki w niecałe sześć sekund.

Według koncernu pojazd będzie mógł przejechać od 400 do niecałych 600 kilometrów na jednym ładowaniu. Trwają prace nad stworzeniem szybkiej ładowarki, pozwalającej zyskać 80% baterii już w pół godziny. Nie podano jeszcze ceny modelu, ale wiadomo, że ma wyjechać na ulice już w 2020 roku.

I.D. Crozz to najnowszy z na razie trzech planowanych przez koncern „elektryków”. Pierwszy nazwany po prostu I.D. określono „nowym Garbusem”. Drugi ochrzczono mianem Buzz i nadano przydomek „Microbus przyszłości”. Elon Musk i całe Tesla Motors powinno zacząć drżeć ze strachu przed elektrycznym i zmasowanym atakiem Niemców.Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Volkswagen Czwartek 20.04.2017