Dziś wzmożone kontrole na drogach. Zobacz, co sprawdzi policja

Uwaga na drogach! W czwartek 12 marca policja w całej Polsce zintensyfikuje kontrole. A wpaść można łatwo. Niby błaha rzecz, ale może ocalić kilka stówek w kieszeni i niejedno życie.

iStock-1153183414.jpg


Ogólnopolska akcja policji „Pasy” będzie koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego i ma na celu nie tylko karanie wszystkich, którzy niestosują się do obowiązujących przepisów, ale również przypomnieć uczestnikom ruchu, jak ważne jest zapinanie pasów. Oprócz tego, mundurowi sprawdzą, czy dzieci są przewożone we właściwy sposób tzn. w odpowiednio zabezpieczonych fotelikach.

CZYTAJ TAKŻE: ZDAŁ EGZAMIN NA PRAWKO I WJECHAŁ DO RZEKI [NAGRANIE]

Pasy są obowiązkowe dla kierowcy i wszystkich podróżujących pasażerów. Drogówka podkreśla, że szczególnie ważne jest zapinanie pasów z tyły, ponieważ w przypadku zderzenia niezapięty pasażer uderza w fotel przed sobą z siłą, która odpowiada wadze 2,5 tony, stwarzając tym samym realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla osób siedzących z przodu pojazdu.

Mandat za jazdę bez zapiętych pasów wynosi 100 złotych. W pakiecie kierowca otrzymuje 2 pkt. karne. Dodatkowo mandatem może zostać obciążony pasażer, który nie dostosował się do obowiązujących przepisów. 

ZOBACZ GALERIĘ: POLSKA POLICJA SIĘ ZBROI
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 11.03.2020