Dziś urodziny króla. Oto wymarzona fura Zenka Martyniuka

Wszyscy tatusiowie obchodzą dzisiaj swoje święto, a wśród nich jest także ojciec Disco Polo. W przypadku Zenka Martyniuka, to podwójne święto, bo dziś są jego urodziny. Nie potrzeba jednak żadnej okazji, by wybitnemu piosenkarzowi należały się prezenty. Jeszcze przed ukończeniem 51 lat, sprawił sobie wymarzone auto.
zenek fura — kopia.png
Zenon Martyniuk jest równie skromnym, co popularnym człowiekiem. Mimo że na koncie na spokojnie ma już sześć zer, to nie wymaga od życia zbyt wiele. Cieszy się nim w towarzystwie wciąż tej samej małżonki, w regularnym – jak na króla – domu z przytulnym ogrodem, znajdującym się w Grabówce pod Białymstokiem.

Czy ten człowiek, który swym anielskim głosem od lat przynosi radość Polakom, nie zasługuje na spełnienie marzeń? Jedno z nich urzeczywistniło się w tym roku.

Pan Zenon jest wielkim fanem motoryzacji, a jego ogromnym pragnieniem było posiadanie Mercedesa 500SL. “Dawno temu miałem podobne auto i bardzo je lubiłem. Dlatego też swego czasu napisałem piosenkę ‘Mercedesy wiozą nas’” – zdradził piosenkarz.

Za takie auto trzeba zapłacić minimum 100 tys. zł. Wersja z rocznika 1985 miała sześciocylindrowy motor w R107, o mocy 188 KM i pojemności trzech litrów.

Sen się spełnił w tym roku, a król Disco Polo dostał Mercedesa 500SL. Wóz został sprowadzony prosto z Teksasu przez firmę zajmującą się importem aut z USA. “Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność realizować zlecenie zakupu oraz importu auta dla samego Króla Disco – Zenka Martyniuka. Przy okazji odbioru tego pojazdu w naszym Centrum Logistycznym w Repkach postanowiliśmy delikatnie ‘wkręcić’ naszego Gościa – poinformowała firma.Sonda

Auto z salonu czy klasyk?

Szkoda, że jego dziedzic, nie umie docenić ojca, jak robią to miliony Polaków. Zamiast tego Daniel Martyniuk wciąż pakuje się w kolejne tarapaty. Miejmy nadzieję, że chociaż życzenia złożył tatusiowi.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Wtorek 23.06.2020