Dwukołowe dziedzictwo narodowe

Pierwszy raz w historii motocykl wygrał prestiżowy włoski konkurs wzornictwa przemysłowego. I to nie byle jaki. Ducati 1199 Panigale zdecydowanie zasługuje na miano dzieła sztuki!
panigale-otw.jpg

Compasso d'Oro, czyli Złoty Kompas - przyznawany przez włoski związek Associazione per il Disegno Industriale (ADI) – w tym roku trafił do firmy Ducati za motocykl Panigale. O trofeum przyznawane raz na trzy lata rywalizowało 270 produktów, ale jury poczuło wiatr we włosach i wyróżniło ten piękny pojazd. Ten dwukołowiec dostał również za projekt Red Dot Award - prestiżowa nagrodę dizajnerską.

Ducati 1199 Panigale trafi teraz do kolekcji Złotego Kompasu, w którym to gromadzone są nagrodzone i wyróżnione od 2001 rzeczy. Zbiór uznawany jest przez włoskie ministerstwo kultury za dziedzictwo narodowe, które wnosi swój wkład w artystyczną historię kraju.

Ceny Ducati Panigale na polskich aukcjach:


Motocykl wyposażono w dwucylindrowy silnik o pojemności 1 199 cm3, który osiąga moc 195 KM przy 10 750 rpm i moment obrotowy 132 Nm przy 9 000 rpm. Rama tego dwukołowca to aluminiowy monokok. Pojazd na sucho waży 166,5 kg.

Ducati produkuje motocykle od 1926 roku, jednak dwa lata temu markę przejęło Audi, będące w grupie Volkswagena. Na szczęście niemieccy projektanci nie maczają palców w wyglądzie pojazdów z Bolonii.
Dodał(a): fisci Środa 04.06.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)