Dodge Ram Macho – tylko dla zuchwałych

Marzysz o wozie nie tylko potężnym, lecz także wkurzającym feministki? Poznaj więc ociekającego testosteronem pickupa, który jest spełnieniem twych marzeń
Ram-Macho-Power-Wagon-concept-111-876x535.jpg

W szalonych latach 70. ubiegłego wieku pojęcia takie, jak poprawność polityczna, równouprawnienie kobiet, czy też punkt G były już oczywiście znane, lecz… mało który facet się nimi przejmował. 
Tak, ówcześni mężczyźni nosili co prawda obciachowe spodnie-dzwony, lecz nie zakładali przynajmniej zła znacznie większego, czyli „rurek”. 
Tak, kochali fryzury afro i bujne bokobrody, lecz przynajmniej nie używali kremów nawilżających i nie nakładali sobie maseczek antyzmarszczkowych.

Właśnie wtedy amerykańska firma Dodge wypuściła specjalną edycję swego pickupa W150 Power Wagon – wypasioną, dzięki odważnemu lakierowaniu rzucającą się z daleka w oczy, wręcz bezwstydnie ociekającą testosteronem. Model ów nazwano w jedyny słuszny sposób: Macho. Nikt nie ukrywał, że ten pojazd ma podnosić ego kierowcy, przedłużać jego męskość i być magnesem przyciągającym rasowe dziewczyny.

Ram-Macho-Power-Wagon-.jpg

Dziś, po niemal czterech dekadach, świat może przeżyć szok: na odbywających się w Las Vegas targach SEMA zaprezentowano bowiem wspaniały koncept, bazujący na najnowszej generacji modelu Dodge Ram 2500 Power Wagon, w którym powrócono do historycznej nazwy Macho. 

Musimy przyznać, że odwaga firmy z Auburn Hills, należącej do koncernu Fiat Chrysler, naprawdę nam zaimponowała – w końcu żyjemy w czasach, gdy na słowo macho feministki reagują niczym byk na czerwoną płachtę, a dla mężczyzny przyznanie się do bycia macho (czyli władczym samcem o rozbuchanych potrzebach seksualnych) coraz częściej jest gorsze, niż powiedzenie w towarzystwie „mam rzeżączkę”.

Ram-Macho-Power-Wagon-3.jpg

Tak więc naprawdę mocno trzymaj kciuki za to, aby Dodge Ram Macho trafił do produkcji – któż bowiem nie chciałby zasiąść za kierownicą takiego amerykańskiego mastodonta – wyekwipowanego w 410-konny silnik V8 Hemi o pojemności 6,4 litra, stojącego na potężnych 37-calowych oponach i swym bezwstydnym wyglądem oraz prowokacyjną nazwą grającego na nosie naszym nudnym czasom.

Ram-Macho-Power-Wagon-2-.jpg


Dodał(a): fot.: mat. prasowe Piątek 04.11.2016