Czy warto wypożyczyć samochód z wypożyczalni?

Istnieje kilka sytuacji, kiedy wynajęcie samochodu się opłaci. Przedstawiamy pięć z nich.

small 5-powodow-dla-ktorych-warto-wypozyczyc-samochod-z-wypozyczalni.jpeg

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego samochodu, dobrze wiesz, jaki niesie to za sobą komfort. Możesz w każdej chwili dostać się gdziekolwiek tylko potrzebujesz, niezależnie od rozkładów jazdy autobusów, opóźnień pociągów czy lotów. Jednak oprócz tego komfortu niezależności, własne auto to także wysokie koszty. Nie tylko zakupu samochodu, ale też jego utrzymania – np. napraw, wymiany płynów i części oraz ubezpieczenia. Jeśli nie stać cię na własne cztery kółka lub gdy nie musisz używać ich codziennie, dobrym wyjściem będzie okazyjne korzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto rozejrzeć się wśród ofert wypożyczalni aut.

1. Większa dostępność i przystępność usług

Zainteresowanie konsumentów usługami wypożyczania samochodów rośnie z roku na rok. Powodem tego jest zdecydowanie większa dostępność placówek i przystępność cenowa oferowanych pojazdów. Praktycznie w każdym większym mieście w Polsce znajdziemy co najmniej kilka lokalnych firm oferujących wynajem samochodów. Powstaje też coraz więcej sieci wypożyczalni, które mają ogólnokrajowy zasięg. W wielu z nich można zarezerwować wybrane auto drogą on-line, a pracownicy firmy podstawią je pod podany wcześniej adres. W taki sposób działa np. działająca na terenie niemal całego kraju firma carfree.pl, która oferuje swoim klientom dużą flotę samochodów, sklasyfikowanych według segmentów i opcji wyposażenia. Do zwiększenia popularności usługi wypożyczania samochodu przyczyniły się również bardziej przejrzyste warunki najmu oraz zmniejszenie ilości formalności, jakich trzeba dopełnić, by móc odjechać wypożyczonym samochodem.

2. Zawsze sprawne auto

Korzystając z oferty wypożyczalni samochodów, masz gwarancję, że auto, którym wyjedziesz w daleką podróż, będzie sprawne technicznie, a w przypadku ewentualnej awarii możesz liczyć na pełen pakiet ubezpieczenia assistance. Właściciele samochodów muszą dbać o przeglądy techniczne i naprawy aut we własnym zakresie, co wiąże się często z ogromnymi kosztami. Klienci wypożyczalni mogą się cieszyć wygodą użytkowania samochodu bez dodatkowych kosztów napraw i przeglądów.

3. Wybór marki i modelu marzeń

Współczesne wypożyczalnie samochodów posiadają bardzo szeroki asortyment modeli samochodów – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zależnie od potrzeb wypożyczyć możesz auto z segmentu A lub B na weekendowy wyjazd do innego miasta albo też pojazd luksusowy, czyli tzw. klasy Premium – np. na ślub lub inną wyjątkową uroczystość. W ofercie niektórych wypożyczalni sieciowych znajdują się również samochodowy dostawcze, co może być doskonałym rozwiązaniem w przypadku przeprowadzki lub transportu nowego kompletu mebli czy sprzętu AGD.

4. Ceny na każdą kieszeń

Kiedyś wypożyczenie samochodu wiązało się z ogromnymi kosztami kaucji i dziennej stawki za wypożyczenie. Dziś rynek wynajmu aut bardzo zmienił się w tej kwestii. Wypożyczalnie samochodów wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, dzięki czemu coraz więcej osób może sobie pozwolić na skorzystanie z ich usług. Ceny zaczynają się już od 100 złotych za dobę, coraz więcej firm nie pobiera również kaucji początkowej. Sieciowe wypożyczalnie coraz częściej sięgają po oferty promocyjne, dzięki którym można wynająć samochód na dłuższy okres jeszcze taniej.

5. Spokojna podróż

Wypożyczalnie samochodów, oprócz wcześniej wspomnianych pełnych pakietów ubezpieczeń, oferują również całodobową pomoc techniczną w przypadku awarii samochodu, wypadku lub jakichkolwiek innych problemów związanych z pojazdem. Na przykład w przypadku awarii, która spowoduje, że dalsza podróż wypożyczonym autem będzie niemożliwa, wypożyczalnia samochodów podstawi inny, w pełni sprawny pojazd na miejsce zdarzenia. Tym samym będzie można kontynuować podróż bez przeszkód.

Korzystanie z wypożyczalni samochodów nie jest tak trudne, jak mogło by się wydawać, a korzyści płynących z takiego rozwiązania jest mnóstwo. Gwarantujemy, że jeśli raz wybierzesz się w podróż wypożyczonym samochodem, już zawsze będziesz korzystać z tego typu usług. Szerokiej drogi!

Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Środa 23.10.2019