Coraz więcej mandatów za jazdę lewym pasem

Kontrole prędkości to nie jedyne kontrole drogowe, na jakie możecie natrafić. Ostatnio policja coraz częściej sprawdza bowiem nawet to, czy przypadkiem nie jedziecie złym pasem.
iStock-507713928.jpg

Jeśli do tej pory sądziliście, że mandat możecie dostać głównie za zbyt szybką jazdę, to byliście w błędzie. W ostatnim czasie policja w nieoznakowanych autach coraz częściej sprawdza też, czy dany kierowca nie jedzie zbyt długo złym pasem po autostradzie.

Jest to tak zwana uporczywa jazda niewłaściwym pasem ruchu i oczywiście chodzi o sytuację, w której jadąc np. trzypasmową autostradą, poruszacie się po środkowym lub lewym pasie. W końcu zgodnie z przepisami, jeśli prawy pas jest wolny, każdy ma obowiązek nim jechać. Lewy i środkowy służą jedynie do wyprzedzania. Za tego typu wykroczenie policja może ukarać mandatem nawet w wysokości do 500 złotych, a także punktami karnymi.

O wzmożonych kontrolach przestrzegania tego właśnie przepisu poinformował natomiast Dziennik Zachodni, którego czytelnicy mieli na początku 2018 roku regularnie dostawać mandaty za uporczywą jazdę niewłaściwym pasem. Sytuacje miały miejsce głównie na Śląsku, jednak mogą one powtórzyć się także w innych częściach Polski.

Miejcie się więc na baczności, w szczególności gdy zobaczycie za sobą czarne, nieoznakowane BMW. To właśnie takimi autami ma bowiem poruszać się drogówka.

ZOBACZ TEŻ SEKSOWNE FOTKI POLICJANTKI:


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 25.01.2018