Cabrera - najnowsze Lamborghini

Gallardo, to najlepiej sprzedający się i najbardziej rozpoznawalny supersamochód od Lamborghini. Do tej pory wyprodukowano 13 tysięcy egzemplarzy tego Świętego Graala motoryzacji. Będzie jeszcze parę sztuk, ale ten kultowy model kończy swój żywot.
lamborghini cabrera

fot.: Marchettino

Gallardo jest na rynku od dziesięciu lat. Co prawda koncern z Sant'Agata odświeża go co roku, ale twórcy tego cuda stwierdzili, że czas na coś świeżego. W głowach inżynierów i projektantów zrodziło się Lambo LP-724 Cabrera. Nazwę zawdzięcza, a jakże inaczej, specjalnej hodowli byków, tym razem z Hiszpanii. W sieci krążą różne wariacje na temat wyglądu najnowszego superata. Jednak nie trzeba się już domyślać jak będzie wyglądał, gdyż jeden z motoryzacyjnych zapaleńców sfilmował Cabrerę podczas testów na słynnym torze w Nürburgring. Jej produkcja zacznie się w 2015 roku.

Następca Gallardo ma ważyć nie więcej niż 1500 kilogramów i ma zejść do tej wagi dzięki aluminiowo-karbonowej ramie i podwoziu oraz elementom z włókna szklanego.  Swojej konstrukcji ma użyczyć kolejnej generacji Audi R8, która ukaże się w 2015 roku. Z zewnątrz Cabrera przypomina nieco model Sesto Elemento, a konkretnie w miejscu łączenia się dachu z tyłeczkiem tej ślicznotki.

lamborghini cabrera
fot.: Marchettino

Jeśli chodzi o wnętrze, to najprawdopodobniej Cabrerę napędzać będzie jednostka V10 o pojemności 5,2 litra. Jej moc powinna oscylować wokół 600 koni mechanicznych. Twórcy Lambo zapewniali, że kolejne auta z ich stajni będą bardziej ekonomiczne, choć nie wiemy czy ktokolwiek tego od nich wymaga… Moc przekazywana będzie na cztery koła, ale podobno niektóre specjalne edycje mają być dostępne z tylnym napędem. Za zmianę biegów odpowiedzialna będzie najnowocześniejsza dwusprzęgłowa skrzynia z siedmioma przełożeniami.

Cabrera premierę będzie miała najprawdopodobniej n a genewskim Motor Show  w 2014 roku, kiedy to oficjalnie pożegnany ma być model Gallardo.belka_zobacz-dziewczyne-tyg.jpg


Dodał(a): fisci Sobota 28.09.2013