Bentley dla wędkarzy

Producent luksusowych maszyn stworzył dedykowaną serię – dla wędkarzy muchowych. Dość wąska specjalizacja wśród właścicieli Bentleyów, ale najwidoczniej koncern Volkswagen, do którego należy marka wywodząca się z Wielkiej Brytanii uznał, że należy im się ukłon i oddaje w ich ręce auto przysposobione do ich hobby. Z drugiej strony chodzi o Bentaygę – pierwszego w historii marki SUVa, który w założeniu ma dotrzeć w trudno dostępne tereny, czyli nabrzeża rzek, mokradła, rwące rzeki.
Bentley-Bentayga-Fly-glowne.jpg

Wędkarz muchowy, to taki wędkarz, który łowi ryby specjalną wędką ze specjalnym kołowrotkiem i linką, a za przynętę robi muszka, stworzona zazwyczaj z piórek. Nie ma sensu się dalej nad tym rozwodzić, bo tracę cierpliwość na samą myśl budowy tego całego ekwipunku. A samo stanie na brzegu i czekanie na połów byłoby takim samym wyzwaniem, jak oczekiwanie aż partnerka zbierze się na wspólne wieczorne wyjście.

Czym charakteryzuje się Bentley Bentayga Fly Fishing by Mulliner? Wyjątkowym i ekskluzywnym zestawem do wędkarstwa muchowego oczywiście. Kreacje Mullinera znane są z wyjątkowości i nazywane są poprawianiem ideału, czyli tworzeniem jeszcze lepszych wersji Bentleyów. W tej edycji dodali szereg specjalnych akcesoriów – tuby, w których można bezpiecznie przewozić wędki, kuferek na akcesoria, pudełka do przechowywania muszek czy haczyków, pojemniki na kołowrotki, wodoodporny przedział na wodery oraz barek na kanapki, na wypadek gdybyś nic nie złowił albo chciał schłodzić piwo. Dodatkowo na pokładzie jest zastawa z chińskiej porcelany, na której możesz podać złowionego pstrąga. Albo wspomniane kanapki. Pojemniki wykonane są z najwyższej jakości skóry, obszyte ręcznie lnianą nicią.Szafki z szufladami i barek zamieszczono na suwnicach dla łatwiejszego dostępu. Kufer, jak i cała reszta akcesoriów, jest wyjmowany, więc może posłużyć jako siedzisko. Gdy opróżnisz bagażnik, masz klasyczną Bentaygę. Tylny próg chroni specjalna wykładzina, a rzeczy narażone na zachlapanie mają wykończenia neoprenowe. Nadmiar wilgoci odprowadzi osuszacz powietrza.

Szefowie Bentleya tłumaczą, że specjalna edycja powstała, by pokazać, że marka dba o klienta, myśli o nim i ułatwia życie. Nawet przy tak oryginalnym hobby (kaman, już więcej jest kitesurferów, którzy mają Bentleye!). Udowadnia przy tym, że dbałość o detale, wygodę i praktyczność ich aut to pewne punkty na liście wyposażenia podstawowego.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: Bentley Czwartek 21.07.2016