Beast Alpha ma drzwi, jakich nie zobaczysz nigdzie indziej

Tak otwierane drzwi to coś, co ma wyróżniać tę bestię. Jednak jego parametry i osiągi również zaklasyfikują go do aut nieprzeciętnych. Amerykańska manufaktura Rezvani Motors pokazała światu swoje trzecie dzieło.
rezvani+beast+alpha+doors.jpg

Rezvani Beast Alpha ma być super samochodem dla kierowców, którym brakuje doświadczenia na torze, ale mają zacięcie sportowe i bez specjalistycznych szkoleń, chcieliby sterować mechaniczną bestią.

Najnowsze auto Rezvani napędza turbodoładowana jednostka K24 DOHC 2.4L od Hondy. 500 koni mechanicznych i waga 884 kg pozwala rozpędzić bolid do 100 km/h w 3,2 sekundy. Konstrukcja jest lekka dzięki zastosowaniu włókna węglowego oraz technologii znanych z Formuły 1. W samochodzie zamontowano 6-biegową manualną skrzynię biegów z krótkimi przełożeniami. Sekwencję z łopatkami przy kierownicy możesz mieć za dopłatą 40 000 złotych.Znakiem charakterystycznym Rezvani Beast Alpha mają być autorskie drzwi SideWinder, które przy otwieraniu przesuwają się do przodu. Ma to ułatwić dostęp do wnętrza przy wsiadaniu. Konstrukcja bestii to targa, czyli możesz zdjąć panele nad głowami kierowcy i pasażera i cieszyć się wiatrem we włosach.

Rasowy kokpit wyposażono w cyfrową deskę rozdzielczą. Można ją spersonalizować i dostosować do siebie, wybierając jakie dane ma wyświetlać. Komfortowe fotele, według Rezvani, mają pozwolić na długie godziny rozkoszowania się jazdą. Na zewnątrz zaawansowane oświetlenie LED. Beast Alpha, dzięki odpowiedniej konstrukcji wydechu, ma być słyszalny z wielu kilometrów.Wersja podstawowa kosztuje 200 000 dolarów, czyli około 840 000 złotych. Wyposażenie opcjonalne, takie jak skrzynia z łopatkami przy kierownicy, regulowane zawieszenie, tarcze węglowo-ceramiczne, skóra z przetłoczeniami, ręczne przeszycia, personalizowana dźwignia zmiany biegów, sportowe fotele, karbonowa kierownica, system dźwiękowy Apple, pokrowiec to łączny koszt około 40 000 dolarów. To w sumie daje okrągłą polską bańkę, byś mógł poczuć się jak samiec alfa. A nawet jak Bestia Alpha.


Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: rezvanimotors.com Poniedziałek 05.12.2016