Batmobil na aukcji - start od 1 mln dolarów

Jeśli chcesz się poczuć jak superbohater, wystarczy że wyłożysz milion dolarów – za tyle na aukcji wystawiono Batmobilu Tumbler z filmu Christophera Nolana.
tumbler-sale.jpg

fot.: Nelo Hotsuma
Podstawowe elementy wozu - rama, podwozie i układ napędowy – robione są na zamówienie, specjalnie pod Tumblera Batmana. Tak samo zresztą jak nadwozie razem z małymi okienkami. Podzespołem seryjnym jest tu silnik V8 o pojemności 5,7 litra jest w stanie wykrzesać 310 koni mechanicznych. To stado ogierów przekłada napęd na tylną oś. Automat, benzyna, nie bity.

Tumbler z 2013 roku ma na tylnej osi cztery potężne 44-calowe koła do jazdy w trudnym terenie z głębokim na kilka centymetrów bieżnikiem. Z przodu ma opony do jazdy po torze. Wszystkie kapcie osadzone są na felgach kutych na zamówienie.
tumbler-sale-2.jpg

W środku skóra, stereo z napędem CD/DVD i stacją dokującą do iPoda. Dodatkowo na pokładzie jest Bluetooth i GPS, a na ekranie zobaczysz widok z pięciu zewnętrznych kamer – tu nie ma parkowania na pamięć, tego pojazdu nie porównasz z żadnym innym autem, które dotychczas ujeżdżałes. Poza tym na świecie jest tylko pięć sztuk tej profesjonalnej, dwuosobowej repliki, zatem i cena Batmobil Tumblera wydaje się niewygórowana. Składaj swoją ofertę na stronie aukcji James Edition.
belka_zobacz-polecana-galer.jpg
Właściciel zapewnia, że Tumblerem możesz legalnie jeździć po ulicach, ale zwraca uwagę, że to pojazd Mrocznego Rycerza, więc najlepiej poruszać się nim, gdy Księżyc zajmie miejsce Słońca.

Dodał(a): fisci Niedziela 23.02.2014