Autonomiczny bolid Nvidii

Nvidia zaprezentowała swój najnowszy, elektryczny i całkowicie autonomiczny bolid wyścigowy. Ma on wziąć udział w wyścigach Roborace i wygląda wprost oszałamiająco.
RTEmagicC_Roborace_2a.jpg.jpg

Jeśli dotychczas Nvidia kojarzyła się Wam wyłącznie z kartami graficznymi, to będziecie musieli nieco zrewidować swoje wyobrażenia dotyczące tego producenta elektroniki. Bowiem właśnie firma zaprezentowała swój zielony autonomiczny bolid, który bardzie przypomina futurystyczny pojazd rodem z filmów science-fiction, niż zwykłą wyścigówkę.

Bolid waży nieco ponad tonę i jego elektryczny napęd zasilany jest komputerem o potężnej mocy, zaprojektowanym specjalnie z myślą o tego typu autonomicznych pojazdach. Zielona wyścigówka Nvidii została stworzona po to, żeby wziąć udział w zawodach Formuły E, a konkretnie w Roborace – wyścigu autonomicznych pojazdów nieposiadających kierowców, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.Oprócz Nvidii, w zawodach tych wystąpi jeszcze 9 innych drużyn, które będą odpowiedzialne łącznie za 20 pojazdów, podobnych do zielonego bolidu. Wyścigi te będą prawdziwym testem sztucznej inteligencji, która będzie musiała poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami, panującymi na torze, a także z prędkością, przewyższającą 300 km/h.

Wygląda więc na to, że już niedługo komputery mogą zastąpić nie tylko zwyczajnych kierowców, ale także i profesjonalnych kierowców rajdowych.
Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 08.04.2016