Aukcja unikalnych samochodów

Około 200 000 zł kosztowało odnowienie jednego z modeli, które będzie można kupić na aukcji we Włoszech. Nie podano jednak szacunkowych cen unikalnych samochodów, powodujących szybsze bicie serca u wszystkich fanów motoryzacji.
1937 Talbot-Lago T150-C SS 'Goutte d’Eau' Coupé by Figoni et Falaschi.jpg

W SKRÓCIE:

27 maja 2017 roku odbędzie się aukcja w posiadłości Villa Erba, na której uczestnicy będą mogli nabyć rzadkie samochody w bardzo dobrym stanie. Niekwestionowaną gwiazdą wydarzenia organizowanego przez RM Sotheby jest Mercedes-Benz 680 S Torpedo-Sport Avant-Garde z 1928 roku.

PEŁNA WERSJA:
Stworzono jedynie trzy sztuki tego modelu. Jedna z nich, a właściwie jedyna, bo według danych ostał się tylko ten egzemplarz, pójdzie pod młotek 27 maja 2017 roku podczas aukcji we włoskiej posiadłości Villa Erba, organizowanej przez dom RM Sotheby’s. Mercedes-Benz 680 S Torpedo-Sport Avant-Garde z 1928 roku zaprojektowany przez Jacquesa Saoutchika jest samochodem, który robi największe wrażenie. Jednakże podczas wydarzenia, będzie można nabyć inne, niemalże równie cenne i unikalne auta.

Wśród nich znajdzie się Bentley R-Type Continental Sports Saloon z 1953 roku. Żeby szczęśliwy nabywca mógł się nim swobodnie poruszać, na odrestaurowanie modelu wydano 40 000 funtów, a więc jakieś 200 000 złotych. Samochód często określany jest mianem najbardziej pożądanego Bentleya, jaki powstał po II Wojnie Światowej.

Fanów motoryzacji z całego świata o szybsze bicie serca przyprawi również Bugatti Type 57 Atalante Prototype z 1935 roku. Liczbę egzemplarzy tego modelu szacuje się na 34. Przez 62 lata samochód był w posiadaniu jednej francuskiej rodziny, a na liczniku ma niecałe 26 000 przejechanych kilometrów. Teraz nadszedł czas na zmianę właściciela. 

Wysłaliśmy do domu aukcyjnego zdjęcia naszych aut z prośba o wycenę i pytaniem, czy RM Sotheby's nie chciałoby wystawić któregoś z nich na licytację. Jak się okazało, tak unikalne Golfy i maluchy ich nie interesują.Dodał(a): Paweł Zieleń /fot.:http://www.rmsothebys.com Wtorek 18.04.2017