Aston Martin Valkyrie zamówiony w polskim salonie za 15 mln zł

To jedna z najbardziej spektakularnych transakcji na polskim rynku motoryzacyjnym i najprawdopodobniej najdroższe auto, jakie kiedykolwiek kupiono w naszym kraju.
am-valkyrie-1024x683.jpg

Największa bestia w portfolio brytyjskiej marki wyjedzie na polskie drogi. W warszawskim salonie Astona Martina klient zamówił model Valkyrie za nieprawdopodobną kwotę 15 mln złotych netto. Oznacza to, że polski klient znajdzie się w elitarnym gronie posiadaczy jednego z jedynie 150 wyprodukowanych egzemplarzy tego auta.

Według redakcji Autokultu, która zdołała potwierdzić tę informację u dyrektora sprzedaży i marketingu Astona w stolicy, szczęśliwy nabywca jest już na etapie konfigurowania swojego nowego auta w głównej siedzibie producenta w Gaydon w Anglii. Auto odbierze natomiast właśnie w warszawskim salonie przy ul. Prostej i tym samym sfinalizuje najprawdopodobniej najdroższy zakup auta na polskim rynku.

Dla przypomnienia, Aston Martin Valkyrie to hipersamochód, który jest efektem współpracy brytyjskiej marki z Red Bull Advenced Technologies. Auto ma wiele wspólnego z Formułą 1 – poza astronomiczną ceną, także osiągi. Pod maską „Walkirii” drzemie bowiem silnik V12 marki Cosworth o pojemności 6,5 litra i mocy 1000 KM, rozkręcający się do 11000 obr./minutę. Dzięki temu Aston ma osiągnąć 321 km/h w tyle, ile twoja stara corolla robi setkę. Czyli w 10 sekund.

I już niedługo będziesz mógł spotkać Valkyrie stojąc na światłach w swojej toyocie. I chwilę później podziwiać tył tego Astona w oddali.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Środa 06.02.2019