Assetto Corsa - realistyczny symulator

Tory skanowane laserowo i przenoszone do świata cyfrowego, super auta i ich fizyka oraz zachowanie podczas przejazdów poświadczone certyfikatami zgodności od poszczególnych producentów oraz fakt, że gra zrobiona jest przez fanów motoryzacji w najszybszym wydaniu sprawia, iż mamy do czynienia z doskonałym symulatorem samochodowym.
assetto-corsa.jpg

Assetto Corsa to dzieło Kunos Simulazioni i 505 Games. Twórcy są wielkimi fanami wyścigów samochodowych i chcieli jak najwierniej oddać klimat, ale i wszelkie technikalia oraz fizykę związane z zachowaniem pojazdów. Bolidy są tak wiernie odwzorowane, że producenci przyznali im specjalne certyfikaty, które poświadczają ich realizm.

Zresztą już sam fakt, że korzystasz z licencjonowanych wózków świadczy o tym, że w ich rekonstrukcję włożono wiele pracy. To samo tyczy się torów, po których będziesz pomykał. Zeskanowane laserowo i włożone w cyfrowe realia odtworzono w każdym detalu.Kunos Simulazioni nad projektem, który finalnie nazwano Assetto Corsa pracuje już od 2008 roku. W tym czasie wielu inżynierów, zajmujących się na co dzień motorsportem oraz kierowców wyczynowych, dołożyło swoją cegiełkę, by tytuł był doszlifowaną w każdym calu symulacją, ale przede wszystkim żeby charakteryzowała go świetna grywalność.

Assetto Corsa znają już gracze „blaszaków”. 26 sierpnia 2016 roku Konsolowcy również dostali tę szansę. Developerzy wykorzystali potencjał konsol najnowszych generacji, a rozdzielczość 1080p robi olbrzymie wrażenie.Do dyspozycji gracza jest ponad setka najszybszych, najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych pojazdów ze świata realnego. Do tego 20 rodzajów tras, włącznie z najpopularniejszymi torami europejskimi. Dopracowano również sztuczną inteligencję wirtualnych przeciwników oraz rozszerzono tryb rywalizacji na 24 osoby. Zagrasz z kolegą obok na kanapie lub przez sieć. Ale pewne jest, że jeśli lubisz prawdziwe symulatory wyścigowe, to na pewno zagrasz w ogóle w Assetto Corsa.

Assetto Corsa
Premiera na konsole: 26 sierpnia 2016
Cena: od 179 zł

Unimog jako pojazd na tory? Czemu nie!

Opublikowany przez AutoStuff na 21 sierpień 2016
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 26.08.2016