Amerykańska bestia

Produkcja tak pięknych aut powinna być zakazana. Jeśli jesteś fanem motoryzacji, serce zabije ci szybciej i wyskoczy z piersi. Otwieraj portfel. Nadjeżdża EQUUS Bass 770.

7.jpg


Jeśli angielskie słowo „muscle” niekoniecznie kojarzy ci się z mięśniami, a bardziej z amerykańskimi samochodami, EQUUS Bass 770 został stworzony specjalnie dla ciebie. Wygląda jak ulepszony Ford Mustang, ale to tylko pozory. Bo ten model to jeżdżąca historia amerykańskiej motoryzacji w pigułce.

Firma EQUUS, która powstała w 2009 roku, jedynie wzoruje się na klasycznych autach typu muscle. Model Bass 770 powstał z pasji do klasycznych amerykańskich samochodów. Przynajmniej tak możemy przeczytać na stronie producenta.

Samochód stanowi połączenie kształtów Mustanga z 1968 roku, wykończonych stylem Dodge’a Challengera z lat 1970-1974. Wyobrażasz sobie bardziej amerykańskie auto? Pewnie nie. A dodaj do tego, że silnik V8 wzięty jest z Chevroleta Corvetty.

Jeśli to jeszcze nie spowodowało, że twoja głowa eksplodowała, poczekaj na dalsze informacje. Moc silnika zapewnia dojście do upragnionej setki w zaledwie 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 321 km/h.

Całość zbudowana jest z lekkiego aluminium. Z tego powodu waga jak na samochód tego typu nie jest zbyt duża. Wynosi zaledwie półtora tony, podczas gdy inne auta muscle, mają przynajmniej 200 kilogramów więcej. Może stanąć w twoim garażu już za jedyne 534 tysiące dolarów, czyli około 2 167 000 złotych.

Ryku tego silnika moglibyśmy słuchać przed snem, a z jego spalin stworzyć perfumy. God bless America!Dodał(a): Mateusz Kryś / fot.:http://www.equus-automotive.com Poniedziałek 13.02.2017