Alfa Romeo z Polski

Najpiękniejsza Alfa Romeo pochodzi z Polski. Projektant z Lublina przedstawił koncept FURII, w której się zakochaliśmy.

Opublikowany przez Paul Breshke Design na 12 lipca 2016

O polskim designerze zrobiło się głośno w 2013 roku za sprawą jego projektu o nazwie Bugatti Gangloff. Jednak to jego kolejne dzieło przykuło naszą uwagę. Paweł Czyżewski stworzył koncept Alfy Romeo FURII. Prace trwały 10 miesięcy.

Korzystał z istniejących już modeli. Inspirację stanowiły dla niego między innymi Alfa Romeo Tipo 33/2 Daytona, czy P33 Cuneo. Stworzył jednak samochód w pełni oryginalny, którego Włosi z pewnością by się nie powstydzili.

Grafiki umieścił na facebookowym fanpage’u swojej firmy Breshke Design oraz portalu behance.net. Na tym ostatnim możemy zdobyć nieco informacji o tym projekcie, dzięki planszy, na której autor iprzedstawił opowieść o powstawaniu konceptu.

Czytamy w niej ile czasu designerowi zajęło stworzenie projektu. Dalej możemy poznać jego inspiracje. Założeniem było stworzenie nowego super auta, bo przecież model FURIA już istnieje. Projektując swoją wersję za cel obrał korzystanie z jak największej liczby elementów pochodzących z klasycznych samochodów marki.

Czyżewski zwraca też uwagę, że grill jest wkomponowany w owalny wlot powietrza. Co jest niejako powrotem do przeszłości. Prócz tego nie ma zamiaru przepraszać za wszelkie niewygody.


Zaznacza, że wnętrze jest ciasne i wsiadanie do niego na pewno nie należałoby do najprzyjemniejszych. Jest to jednak auto sportowe, a żeby mogło wyglądać w ten a nie inny sposób trzeba było pójść na kompromis.

Na sam koniec wyraża pewne obawy. Obawy dotyczące tego, że jeśli wizualizuje się projekt mający być wariacją na temat modeli takiej marki jak Alfa Romeo, należy być ostrożnym. Najmniejsze potknięcie, spowoduje, że fani pożrą autora żywcem.

„Twoja historia musi być przynajmniej na tyle dobra, aby nie zbezcześcić ducha Alfy Romeo” – tak brzmi przedostanie zdanie w całym uzasadnieniu. Przedstawiany przez niego model byłby w stanie usprawiedliwić każdą, nawet najgorszą opowieść.
Dodał(a): Mateusz Kryś / fot.:https://www.facebook.com/www.paulbreshke/ Czwartek 23.02.2017