157 punktów karnych w 10 minut

Aż 32 wykroczeń w zaledwie 10 minut zdążył dopuścić się szalony motocyklista na drodze krajowej nr 94. Tym samym mężczyzna zebrał rekordowe 157 punktów karnych

krajowa 94.pngAkcja rozegrała się miesiąc temu na jednym ze skrzyżowań w Olkuszu. Policjanci zauważyli że motocyklista, który stał na pasie do skrętu w lewo, pojechał na wprost. Kiedy chcieli go zatrzymać, ten rozpoczął szaleńczą ucieczkę drogą krajową nr 94 w kierunku Krakowa. Mimo że zdołał umknąć funkcjonariuszom, policja ustaliła jego dane i w końcu dosięgnie go sprawiedliwość.

Pirat drogowy to 36-letni mieszkaniec Czajowic, który - jak się okazało - nie ma nawet uprawnień do kierowania pojazdami. Jakby tego było mało, mężczyzna poruszał się motocyklem, który nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. W trakcie trwającego kilkanaście minut pościgu, zdążył dopuścić się on aż 32 wykroczeń (m.in. jechał z prędkością 166 km/h na terenie zabudowanym, wyprzedzał pojazdy na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych oraz zmuszał kierowców do zjeżdżania z jezdni i gwałtownych manewrów). W ten sposób szaleniec zebrał 157 punktów karnych oraz grzywny na łączną sumę ponad 9 tysięcy złotych. Wszystko zarejestrowała kamera wideo.

Choć po ucieczce, mężczyzna przemalował i rozebrał motocykl na części oraz pozbył się ubrania, które miał na sobie w czasie pościgu, policji i tak udało ustalić się jego dane. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Piątek 03.07.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
fotopstryczek (2015-07-04 20:57:43)
no i ładnie mu tyłek pozamiatało na wysepce Zgłoś naruszenie
fotopstryczek (2015-07-04 20:55:57)
debilom z drogówki zamiast dać mu order męstwa i prawo jazdy to punktujecie go wykroczeniami - taki wyczyn jak on to chwała - bo jeszcze żyje Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)