1000 mil na godzinę?!

Na miękkich nogach wróciliśmy z prezentacji Bloodhound SSC. Pojazdu, który ma cisnąć 1000 mil na godzinę!
SSC.jpg


Na Stadionie Narodowym zaprezentowano Bloodhound SSC - pojazd, którego celem jest pobicie rekordu prędkości. Przyznamy szczerze - myśleliśmy, że jest krótszy, niższy i szerszy. A on jest potężny!

Długość - 13,47 metra

Wysokość - 3,57 metra

Waga - 7786 kilogramów

Bloodhound SSC

Bloodhound SSC

Przed nim jedno zadanie. Ma "tylko" pomknąć 1000 mil na godzinę, czyli po naszemu ... 1609 km/h. Wszystko to w przyszłym roku w RPA gdzie w tym celu zostanie zbudowany specjalny, długi na 20 kilometrów tor. Jego szerokość wynosić będzie kilometr. Musi być idealnie płaski i czysty. Żadnego kamyczka, żadnej dziurki! Za jego kółkiem siedział będzie Andy Green ... pilot myśliwców RAF.


SSC przekroj.jpg

Bloodhound SSC to pojazd o napędzie odrzutowym i rakietowym. Jego moc wynosi aż 135 000 koni mechanicznych! Na sam rozrusznik przypada ... 750! Zastanawialiśmy się jakie to uczucie jechać z taką prędkością. Tego nie wie nikt nawet sam driver, który w 1997 roku ustanowił rekord świata w prędkości na lądzie - 1228 km na godzinę

- Nie wiem, nikt jeszcze nie jechał z taką prędkością. Na pewno będą wielkie przeciążenia i wielki upał w kabinie. To wszystko - powiedział z rozbrajającą szczerością Green.

Czy się uda? Wierzymy, że tak! Szkoda, że przejechać się nie dali.


Bloodhound SSC


Dodał(a): night driver Wtorek 27.05.2014