9 mln zł za Bugatti

Czwarte dzieło sztuki ze stajni Bugatti z serii „Legends” właśnie ujrzało światło dzienne. Tradycyjnie powstaną trzy egzemplarze za trzy miliony dolarów każde.
bugatti rembrandt

Łącznie powstanie sześć modeli ku chwale marki Bugatti. W czwartej odsłonie, Veyron dostał przydomek „Rembrandt” (Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse Rembrandt) i jest hołdem dla brata założyciela firmy - Ettore. Rembrandt Bugatti był cenionym artystą, zajmował się rzeźbieniem w brązie. Tworzył przede wszystkim figury zwierząt. To w jego głowie zrodził się symbol marki – tańczący słoń. Ta sama głowa nie wytrzymała obciążenia, gdy w 1916 roku ZOO w Antwerpii, z powodu I Wojny Światowej, zmuszone było wybić większość swego inwentarza. Rembrandta dotknęło to o tyle, że na tych zwierzakach wzorował swoje dzieła. W wieku 31 lat odebrał sobie życie.
belka_zobacz-galerie-tygodn.jpg
Auto ma kolor brązowy, w nawiązaniu do materiału, w którym brat Ettore tworzył. Ciemniejsza barwa w górnej części przechodzi w orzech włoski ku dołowi. Felgi mają odcień nadwozia. Wewnątrz znajdziemy najlepszej jakości skórę w kolorze koniakowym. Charakterystyczny tańczący słoń z brązu kręci piruety na schowku między fotelami. Na drzwiach i progach również znajdziemy nawiązania do twórczości brata Ettore. Platynowe logo koncernu dumnie wieńczy kierownicę.

Pod maską bez zmian. Jednak nie znaczy to, że bez rewelacji. Potężna jednostka W16 o pojemności 8 litrów ma moc 1184 KM. To dzieło sztuki na czterech kołach rozpędza się do setki w 2,6 sekundy.

Dodał(a): fisci Środa 05.03.2014