40% bezrobocia i luksusowe zakupy króla

Nie od dziś wiadomo, że utrzymanie rodziny to nie jest łatwa sprawa. Chyba, że jesteś władcą Eswatini – wtedy możesz kupić żonie Rolls-Royce’a. Nawet jeśli masz 15 żon, to nie powinno to stanowić problemu.

rr.JPG


Jeśli nazwa tajemniczego kraju niewiele ci mówi, to wcale nie oznacza, że wagarowałeś na geografii. Po prostu państwo dawniej nazywało się Suazi, ale jego władca postanowił zmienić jego nazwę, tak aby Suazi nie myliło się ze Szwajcarią (ang. Swaziland – Switzerland).

Fakt, że jednej kraj leży w Europie i jest jednym z najzamożniejszych państw na świecie, a drugi jest zapomnianym skrawkiem Afryki, w którym 40% obywateli nie ma pracy, nie był – zdaniem króla – wystarczającym rozróżnieniem.


Problemy finansowe nie dotyczą jednak króla Mswati III, który posiadając 15 żon i 23 dzieci musi im zapewnić jako taki byt. W związku z tym zamówił 19 luksusowych Rolls-Royce’ów. Każda z ukochanych monarchy dostanie jeden samochód do swojej dyspozycji.

Kochający syn nie zapomniał również swojej ukochanej mamusi, która też dostanie nowy wózek. W związku z tym, że Mswati nie musiał się szczególnie ograniczać, wybrał po jednym egzemplarzu z każdego dostępnego modelu.

To nie pierwszy taki zakup króla. W jego garażu można znaleźć m.in. 20 egzemplarzy Maybacha S600, wiele BMW X6 i dwa samoloty odrzutowe. W najbliższym czasie administracja Eswatini planuje zakup 120 terenowych BMW, którymi przemieszczać się będą urzędnicy.

Warto wiedzieć, że powierznia maltukiego państwa wciśniętego pomiędzy RPA a Mozambik, to zaledwie 17 tys. m2, co oznacza, ze cały kraj jest mniejszy od Warszwy.ZOBACZ TAKŻE: WYKORZYSTUJĄ SERWIS DLA DOROSŁYCH DO TRANSMISJI ZAMIESZEK
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Twitter Wtorek 19.11.2019