Active

Piątek 25.05.2012, ckm

Artur Szpilka w ringu z CKM

Artur Szpilka imponuje. Nie tylko swym prawym prostym, ale również uwielbieniem dla starego poczciwego Heńka Sienkiewicza.

szpilkaART.jpg
Sex, Sesje i Męski Styl - uaktywnij się na naszym Fan Page'u

Do boksu trafił za czasów chuliganki, mając 15 lat. Okładając kibica znienawidzonej przez kiboli Wisły – Cracovii wypatrzył go trener, za namową którego trafił na salę bokserską. W przeciągu zaledwie pół roku został mistrzem Polski. Teraz jest jednym z najbardziej rozpoznawanych bokserów kraju. Bije każdego, kogo mu dadzą! A, że dobrze mu to wychodzi z dziesięciu dotychczasowych rywali aż ośmiu skończył przed czasem. – mam twardy charakter i jestem pewny siebie, w ringu to się przydaje – mówi.

Specjalnie dla magazynu CKM udzielił wywiadu, którego fragment przedstawiamy, aby zachęcić Was do zapoznania się z całością - tutaj. Panie i Panowie przed Państwem Arrrrrttttuuuuuurrrrr Szpilllllkkaaaaaaa!!!


CKM: Ile lat miałeś, jak trafiłeś do boksu po raz pierwszy?
Artur Szpilka: Piętnaście. Trafiłem do boksu jeszcze jako chuligan. Biłem się z kibicem Cracovii, bokserem. Trafiłem go, doskoczył do nas jego trener i zabrał na salę treningową. Tam dał nam kaski, rękawice i powiedział, że teraz możemy dokończyć. No i skończyłem tego gościa z Cracovii. Trener zapytał, dlaczego nie trenuję boksu, tylko marnuję czas na ulicy. Odszczeknąłem mu coś wtedy, ale odszukał mnie później i zaczął namawiać na treningi. Rodzice nie zgadzali się, bym boksował, bo za dużo biłem się w szkole, ale trener powiedział tak: jak będziesz trenował, w ciągu roku zostaniesz mistrzem Polski. Osiągnąłem to w pół roku. Po dziewięciu miesiącach walczyłem już o mistrzostwo Europy.

CKM: Co udało ci się przenieść z walkulicznych do ringu?
Artur Szpilka: To dwa różne światy. Boks to pojedynek na pięści, obowiązują zasady. W ringu przydaje mi się pewność siebie i twardy charakter. Poza tym – nic
CAŁY WYWIAD Z ARTUREM SZPILKĄ PRZECZYTACIE W NAJNOWSZYM MAGAZYNIE CKM

ZOBACZ TAKŻE JAK SKOMENTOWAŁ WYWIAD CKM KOZACZEK >>