Zobacz, jaka broń przemycana jest do Polski

Wielolufowe działko przeciwlotnicze, kusze, łuki, pistolety – to tylko niektóre z rodzajów broni, które w ostatnim czasie próbowano nielegalnie wwieźć do Polski. Zobaczcie, jaka broń przemycana jest do naszego kraju.
fotka2.jpg

W ostatnim czasie Ministerstwo Finansów pochwaliło się na swojej stronie internetowej wynikami pracy funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej – a konkretnie fotkami z udaremnionych przez skarbówkę prób przemytu nielegalnej broni do Polski, zarówno przez przejścia graniczne, jak i przez przesyłki kurierskie.

Musimy szczerze przyznać, że jesteśmy pod niemałym wrażeniem ilości i przede wszystkim różnorodności lewych gnatów, które przemytnicy próbują wwieźć do naszego kraju. Oprócz klasycznych pistoletów i karabinów przechwycono m.in. miotacze gazu obezwładniającego, szable, miecze, kusze, łuki, broń kolekcjonerską z okresu mniej więcej II wojny światowej, czy, absolutny przemytniczy hit, wielolufowe działko przeciwlotnicze AK-630.


To ostatnie zostało wykryte na przejściu granicznym w Dorohusku w kwietniu 2017, a cwani przemytnicy próbowali przewieźć je zwykłym dostawczakiem, ukryte w wymienniku ciepła. Ciekawe, czy w tym przypadku Polska była tylko krajem tranzytowym, czy może działko przeznaczone było dla jakiegoś lokalnego watażki.

Bez względu jednak na przeznaczenie, funkcjonariusze KAS-u rokrocznie ujawniają spore ilości przemycanej broni. W 2016 r. i w pierwszym półroczu 2017 r. było to: 38 szt. broni palnej, 3639 szt. amunicji, 525 szt. broni pneumatycznej. W galerii powyżej możecie zobaczyć niektóre okazy przechwyconej broni.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Ministerstwo Finansów Poniedziałek 21.08.2017