Zmień sobie twarz

W końcu możesz swoją zmęczoną życiem twarz zmienić w pogodną facjatę, a Twoja niewyjściowa wybranka przyjmie twarz seksbomby, której plakaty niegdyś rozwieszałeś nad łóżkiem.
omote.jpg

Photoshop na żywo - tak opisywany jest projekt Omote. Polega na wideo mapowaniu twarzy, czyli rzucaniu obrazu z projektora na lico modelki lub modela. Wyznaczone na buzi kropki, to „punkty zaczepienia” dla procesora, który wie gdzie i jaką pokazać grafikę. Daje to niesamowity efekt, kiedy osoba „naświetlana” odwraca się – obraz podąża wtedy za twarzą.

Za projektem stoją Japończycy: specjalista od mapowania wideo – Nobumichi Asai i ekspert od make upu Hiroto Kuwahara oraz francuski inżynier obrazu cyfrowego – Paul Lacroix.

Eletroniczny make up lub wymarzone lico póki co wymaga kilku urządzeń, więc to stacjonarna zabawa, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby za parę lat można by było kupić mini projektor lub maskę emitującą najpiękniejsze buzie z Hollywood. Zapewne każdy chciałby wyświetlić twarz podłużną – czyli oblicze sukcesu.Dodał(a): carlo Czwartek 21.08.2014