Zimne piwo w minutę!

Wszyscy znamy sytuację, kiedy przychodzisz do domu z kupionym browarem, ale zanim ugasisz pragnienie, musisz go schłodzić, bo w sklepie albo nie działała lodówka, albo pracowała na pół etatu.
spin.jpg

Jak szybko schłodzić piwo? Dwóch kolegów ze studiów chemicznych postanowiło wybawić ludzkość od koszmaru ciepłego browaru. Wymyślili Spin Chill – urządzenie przypominające wkrętarkę. Nasadkę przyczepiasz do puszki, wkładasz do kubełka z lodem i włączasz wirowanie. Nie panikuj, piwo nie wzburzy się i nie spieni. Panowie są inżynierami chemii, wiedzą zatem co robią. Ciepła ciecz pod wpływem ruchu wirowego transportowana jest ze środka puszki na jej ścianki. W ten sposób browar dotyka opakowania, które z kolei osadzone jest w kostkach lodu.

Tą metodą puszkę schłodzisz w minutę. Amerykanie podają czas dla piwa, ale jest to browar w rozmiarze dla mięczaków – 350 ml. Zakładamy więc, że `normalne` piwo będzie gotowe zanim doliczysz do 100.

Do wyboru masz albo Spin Chill za 29,99 dolarów, albo nakładkę na wkrętarkę lub wiertarkę za 12 dolarów. Dolicz do tego koszty wysyłki w kwocie 9 zielonych i pokaż na czym naprawdę polega ice bucket challenge.Dodał(a): gianni Wtorek 30.09.2014