Zielona góra

Nie tshirt zdobi faceta, ale za to podkreśla jego osobowość. Zanim więc wciągniesz na siebie chiński wyrób masowy, zobacz koszulki zrobione ideologicznie-ekologicznie
czolg.jpg

Nie chcesz, aby z powodu tego, co nosisz umierały pingwiny na Antarktydzie? Czułbyś się źle w ubraniach produkowanych przez kilkuletnie dzieci w Azji? A może po prostu zamierzasz poderwać seksowną miłośniczkę ochrony środowiska? Poznaj więc produkty firmy The Mountain, czyli koszulkowe odpowiedniki Toyoty Prius, tylko zdecydowanie od niej ładniejsze i znacznie bardziej ekologiczne. 

Ta niewielka firma od ponad 20 lat tworzy ubrania w miasteczku Marlborough (amerykański stan New Hampshire) wedle reguł tzw. Zielonej Filozofii. Na czym ona polega? Otóż The Mountain używa wyłącznie organicznej bawełny, pochodzącej głównie z małych amerykańskich plantacji oraz nietoksycznych farb, które są ekstremalnie przyjazne zarówno środowisku, jak i ludzkiemu zdrowiu (spełniają wyśrubowane normy „zielonego” certyfikatu Oeko-Tex Standard 100).

orangutan.jpg

kurczak.jpg

gril.jpg

Dodatkowo woda użyta do farbowania jest pieczołowicie oczyszczana w zaawansowanym procesie wykorzystującym mikroorganizmy. Do tego wszystkiego dochodzi fair trade'owa troska o pracowników oraz ich rodziny.

zombie.jpg

waz.jpg

swinia.jpgJesteś osobą, której nie interesują kwestie ekologii i powyższe fakty w ogóle nie zrobiły na tobie wrażenia? Nieważne – te koszulki są po prostu odjechane i fajne! 

wolfmilitary.jpg

Więcej na www.themountain.com 


Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 15.07.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kamishi (2019-06-17 16:13:35)
Czytając Zielona Góra od razu skojarzyło mi się z miejscowością. A tak swoją drogą fajne te tshirty, a jak wygląda sprawa z dowozem? Ile się czeka an dostawę zamówionego produktu? Zgłoś naruszenie
kamishi (2015-09-28 13:48:50)
Polacy nie gęsi i swoje t-shirty mają: http://www.badhaus-dg.pl/kategoria-produktu/t-shirty/ Zgłoś naruszenie
skeletonboy (2014-07-16 09:02:38)
zajebiste Zgłoś naruszenie
Komentarze (3)