Zdrowotne piwo

Alkohol jest niezdrowy? Być może w nadmiarze, ale pity umiarkowanie może nawet uchronić przed różnymi chorobami. I tak właśnie jest z piwem, które, jak się okazuje, dobrze wpływa na serce.
pwio.jpg

Jaki facet nie lubi od czasu do czasu po ciężkim dniu pracy, usiąść sobie na kanapie i rozkoszować się zimnym piwkiem? Albo co piątek wyskoczyć na miasto i posiedzieć z kumplami w pubie przy jasnym pełnym? Śmiemy twierdzić, że takich jest niewielu.
Dlatego też mamy dla Was dobrą wiadomość: dwie szklanki piwa dziennie, mogą znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na serce.

Do takich wniosków doszli włoscy naukowcy ze Śródziemnomorskiego Instytutu Neurologicznego. Prześledzili oni ponad 150 różnych badań dotyczących piwa, z których wynika, że w przypadku mężczyzn, picie maksymalnie dwóch pint (jedna pinta to ok. 568 ml) złocistego trunku dziennie, może zredukować ryzyko rozwinięcia się chorób sercowych aż o 25 proc.

To samo dotyczy także kobiet, z tą jednak różnicą, że dzienna dawka przypadająca na płeć piękną jest o połowę mniejsza.

Dlatego też panowie, jeśli Wasze partnerki będą narzekały, że od czasu do czasu popijacie zimne piwko po pracy, to najpierw pokażcie im te badania, a potem podajcie butelkę złocistego trunku i napijcie się go razem. Na zdrowie!

PS. Przy okazji pamiętajcie też, że piwo ma właściwości odchudzające.Dodał(a): Jakub Rusak Środa 11.05.2016