Zdrowa żywość

To się musiało stać: naukowcy mają dowody, że burgery są zdrowe!

shutterstock_35660401.jpg

No dobra, prawda jest taka, że nie każdy fast food i nie w każdych ilościach wpływa pozytywnie na zdrowie. Ale jedząc hamburgery z dobrego źródła i nie za często, masz szansę żyć długo, szczęśliwie i do tego szczupło! Jak to możliwe?  Zacznijmy od tego, że buły z mięchem są świetnym dostawcą żelaza oraz protein (podstawowego budulca mięśni), mięso zawiera też cenną witaminę B12, której nie ma w pokarmach roślinnych. Ale to nie koniec! Naukowcy z amerykańskiego Harvardu przeprowadzili w 2011 roku eksperyment na myszach, które karmili m.in. minihamburgerami. Okazało się, że myszy lubiące fast food stały się mądrzejsze i wcale nie grubsze! Choć musisz do tego zapamiętać, że olej do smażenia burgerów zmieniano regularnie i ani jedna mysz nie dostała zestawu z frytkami...

ROZMIAR MA ZNACZENIE

Ciągle głodny? Mamy dla ciebie coś naprawdę dużego!
272 kg mięsa (które w czasie pieczenia skurczyło się o 91 kg), 23 kg sera, 14 kg sałaty, 9 kg cebuli, 5,5 kg ogórków, 4,5 kg musztardy oraz 4 kg keczupu potrzebowano do zrobienia największego hamburgera świata. Gotowy burger ważył 352 kg, miał około 1,4 mln kalorii i poza super rozmiarami był taki sam jak wszystkie inne. Był, gdyż zaraz po przygotowaniu został pokrojony na kawałki, sprzedany po 99 centów za fragment i zjedzony przez szczęśliwych mieszkańców Phoenix (USA).

SZKOŁA PRZETRWANIA
Jesz jak mężczyzna, ale twój brzuch to baba? Pomóż mu

- Jeśli boli cię wątroba (ucisk z prawej strony pod żebrami), połóż się wygodnie, a na bolące miejsce przyłóż termofor napełniony gorącą wodą.

- Na niestrawność wypij mocną czarną herbatę. Zawiera ona taninę, która wiąże nadprogramowe substancje w żołądku.

- Na zgagę zastosuj kleik ze zmielonego siemienia lnianego, które zawiera mnóstwo zbawiennej witaminy B1, żelaza i cynku.

- ...lub po prostu wypij szklankę wody z łyżką soli. Albo cię wyleczy, albo zwrócisz wszystko i też będzie dobrze.


Dodał(a): Mateusz Zieliński Piątek 21.09.2012