Zbudował fałszywą granicę i naciągał imigrantów

Czegoś takiego jeszcze nie było! Pewien Rosjanin w myśl zasady „nie masz pracy, to sobie ją stwórz” wybudował sztuczną granicę z Finlandia i zajął się przemytem ludzi. Pewny zysk i niewielkie ryzyko.
iStock-1167530085.jpg

Nie od dziś wiadomo, że Rosja nieszczególnie przejmuje się wytyczonymi już granicami państwowymi, jednak przypadek z obwodu leningradzkiego pokazuje, że nic nie powstrzyma słowiańskiej fantazji naszych sąsiadów.

Rosyjskie służby graniczne zatrzymały mężczyznę, który przeprowadzał czworo Azjatów przez nieistniejącą granicę rosyjsko-fińską. Żeby było jasne – Rosja graniczy z Finlandią, ale nie w tym miejscu.

Mężczyzna wybudował zasieki, które miały udawać graniczne zabezpieczenia. Był to element jego biznesplanu, który zakładał przemyt ludzi na teren Unii Europejskiej. Nie był jednak na tyle głupi, żeby ryzykować przejście przez prawdziwą granicę, więc wybudował własną.

Mężczyzna zaplanował wielki spektakl, który miał na celu zbudowanie realizmu całej podróży. Fałszywy przewodnik miał nawet ponton. Tak na wszelki wypadek. Za całą akcję zainkasował 10 tys. euro.

Jego klienci zostali deportowani, a przemytnikowi grozi proces za oszustwo. Przecież nikt nie oskarży go o przekraczanie granicy, która nie istnieje.ZOBACZ TAKŻE: ORZEŁ WYSYŁA DROGIE SMS-Y. WYCZERPAŁ BUDŻET NA BADANIA

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Czwartek 05.12.2019