Zasypiasz na siedząco? Przyczyny szukaj w... materacu

Zdarza Ci się przysypiać nie tylko w pracy, ale też i za kierownicą? Nie musimy chyba tłumaczyć, jak poważny jest ten problem. Dowiedz się, jaki wpływ na jakość snu ma to, na czym śpisz.

small iStock-1178397693.jpg

Porządna regeneracja po długim, ciężkim dniu to absolutna podstawa, której nie wolno bagatelizować. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma dobór materaca. Odpowiednie podłoże zapewni komfort i właściwe ułożenie ciała podczas snu. Wszystko to zagwarantuje Ci, że każdego ranka będziesz wypoczęty i zapomnisz o przysypianiu w ciągu dnia.

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca ma znaczenie?

Sen jest niesamowicie istotny w naszym życiu. Doskonale wiedzą o tym ci, którzy miewają kłopoty z zasypianiem. Jednak nie tylko problemy zdrowotne mogą utrudnić nam komfortowy, regenerujący sen. Kluczowe znaczenie ma rodzaj naszego materaca. Nieodpowiednio dobrany może przyczyniać się do bólu kręgosłupa, problemów ze wstawaniem czy mało efektywnego snu.

Uniwersalność materacy piankowych

W obecnych czasach wybór materacy jest przeogromny. Dziś nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie coś dla siebie wśród setek produktów. Jednak nie jednego z nas może przytłoczyć liczba dostępnych możliwości. Warto wtedy zwrócić uwagę na materace piankowe. Ich popularność z roku na rok wzrasta głównie ze względu na rozwój technologii w dziedzinie produkcji poliuretanu. Materiał ten jest bardzo plastyczny oraz elastyczny, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do kształtu sylwetki.

Do produkcji materacy wykorzystywane są najnowocześniejsze pianki, dzięki czemu powierzchnia zyskuje specyficzne właściwości, takie jak duża sprężystość, odporność na odkształcenia czy elastyczność pozwalającą na dopasowanie się do kształtu ciała.

Wybierając materac z pianki, weź pod uwagę innowacyjne materace SleepMed by Hilding Anders. Podłoża z tej linii wypełnione są najlepszymi jakościowo piankami (modele hybrydowe posiadają dodatkowo warstwę sprężyn typu Multipocket). Co ważne, w każdym wkładzie znajduje się co najmniej kilka warstw, które można przekładać i w ten sposób tworzyć nowe konfiguracje twardości, w zależności od potrzeb

dlaczego-wybor-odpowiedniego-materaca-ma-znaczenie.jpg

Rodzaje pianek w materacach

Materace z pianki cechują się bardzo dobrym wsparciem sylwetki. Czołowi producenci, jak Hilding Anders, wykorzystują w swoich materacach najlepsze i najbardziej nowoczesne piany, takie jak pianka wysokoelastyczna, pianka lateksowa, pianka termoelastyczna, pianka FlexiFoam i pianka hybrydowa. Jedyne, o czym należy pamiętać, to odpowiednie dobranie materaca do masy ciała i ogólnej kondycji fizycznej. 

Zakup materaca przez internet – czy to ma sens?

Wydawać by się mogło, że aby kupić odpowiedni materac, należy go wypróbować. To wciąż prawda, jednak właściciele sklepów internetowych wyszli naprzeciw potrzebom swoich klientów i jasno informują o cechach produktu oraz dla jakich osób są one dedykowane. Dzięki jasnym, klarownym opisom możemy dobrać i kupić materac przez internet bez wychodzenia z domu. Taką możliwość daje na przykład internetowy sklep SleepingHouse.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfolio firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 28.09.2020