Zapomnij o wakacjach pod cebulą. W tych krajach jest taniej niż w Polsce

Bałeś się, że będziesz musiał zatankować Passata do pełna, żeby wyjechać na wakacje nad morze do Stegny lub gnieść się w zatłoczonym pociągu jadąc do “Zakopca”? Całe szczęście granice są już otwarte, a jeżeli miałeś przestój w pracy i musisz wyciągać forsę spod materaca, to za wczasy w tych 12 krajach zapłacisz mniej niż w Polsce.
iStock-687689468.jpg
Możesz już zapomnieć o kupowaniu nowego parawanu lub staniu w korkach na Zakopiance. W Europie masz już możliwość wylotu (lub – jak wolisz – podróży autokarem) praktycznie wszędzie z kilkoma wyjątkami objętymi kwarantanną.

Mamy świadomość, że w związku z pandemią mogłeś mieć przestój w pracy lub obniżoną pensję, dlatego – biorąc dane z Eurostatu – podpowiadamy, w których krajach twój portfel nie straci wiele na grubości.

Na początek gorąca Portugalia. Po raz pierwszy w historii zapłacisz tam za hotele i restauracje mniej niż w Polsce. Ceny tych usług są tam o 3,4 proc. niższe niż w naszym kraju.

Jednak jeżeli chcesz zaoszczędzić jak najwięcej, powinieneś wybrać Macedonię Północną. Tam – nie licząc transportu i rozrywek – możesz zapłacić za wakacje o 40 proc. mniej niż w Polsce.

Złote Piaski w Bułgarii to chyba jedne z popularniejszych kurortów wśród Polaków. Tam hotele i restauracje są o 39,9 proc. niższe niż w Polsce.

Król Albanii jest tylko jeden, ale jeżeli chcesz poczuć się jak książę, wylegując się na plaży, możesz swobodnie wyjeżdżać do tego kraju. Choć ceny w ostatnim czasie poszły tam w górę, wciąż jest to jedna z tańszych propozycji, gdzie za hotele i restauracje zapłacisz o 38,9 proc. mniej niż nad polskim morzem.

Dywany do Turcji niestety nie latają, ale z powodzeniem możesz dotrzeć do tego kraju samolotem. Ceny hotelowo-restauracyjne są tam o 32 proc. niższe niż w Polsce. Tańsze o ok. 28 proc. są także atrakcje rekreacyjne i kulturalne, a także paliwo.

Oprócz tych najbardziej atrakcyjnych krajów możesz też brać pod uwagę takie państwa jak: Serbia, Rumunia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Węgry, Czechy i Litwa. Tam również zapłacisz za urlop mniej niż na “własnym podwórku”.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Wtorek 23.06.2020