Zaplanuj długie weekendy. Kiedy wziąć urlop w 2020?

W 2019 roku przy odpowiednim planowaniu majówka trwała aż 10 dni. Czy kalendarz na 2020 rok jest równie łaskawy?

iStock-1081164668.jpg


Dla tych, którzy wykazali się sprytem, pierwszy długi weekend szykuje się już w styczniu. Wystarczy wziąć wolne 2 i 3 stycznia i w połączeniu z Nowym Rokiem oraz świętem Trzech Króli można zyskać prawie 6 dni wolnego!

Kolejną okazja do przedłużonego weekendu trafi się dopiero w kwietniu z okazji Wielkanocy, która w tym roku wypada 12 kwietnia, czyli ustawowo wolny poniedziałek wielkanocny wypadnie 13 kwietnia. To oznacza, że w żaden sposób nie można połączyć świątecznych wakacji z majowym weekendem.

Ale to nie koniec złych wiadomości – 3 maja wypada w niedzielę, czyli tracimy jeden wolny dzień do zagospodarowania w majówkę.

Czerwiec szykuje dla nas święto Bożego Ciała, które tradycyjnie wypada w czwartek. W tym roku będzie to 11 czerwca, więc warto zadbać o urlop 12 czerwca i tym sposobem zyskać cztery dni wolnego.

Kolejną smutną wiadomością jest fakt, że 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego wypada w sobotę. I choć pracodawca musi oddać dzień wolnego za święto wolne od pracy przypadające w weekend, nie ma już ustawy, która obliguje szefa do zwrotu niepowtarzalnej atmosfery długiego weekendu: korka na wylotówce, zapachu podpałki do grilla i wygazowanego piwa.

Wrzesień i październik będą miesiącami wytężonej pracy, nieco łaskawszy okaże się listopad. Choć 1 listopada to niedziela, to 11 listopada wypada w środę, a to oznacza, że wolny poniedziałek i wtorek zagwarantują aż 5 dni wolnego. ZOBACZ TAKŻE: INWAZJA NA MOSKWĘ. PRZYGOTUJ SAMOCHÓD NA ZIMĘDodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 27.12.2019