Zamek podbity jeszcze przed ukończeniem budowy. Siedem osób zatrzymanych

Siedmiu “rycerzy” związanych z budową zamku w Puszczy Noteckiej najwyraźniej nie postępowało zgodnie ze średniowiecznym kodeksem. Na polecenie prokuratury zostali zatrzymani przez policję. A forteca była już na wykończeniu.
maxresdefault.jpg
Prawdziwy facet powinien w swoim życiu postawić własnoręcznie dom. Pewnych siedmiu rycerzy postanowiło pójść o krok dalej i postawili sobie za cel wzniesienie zamku z prawdziwego zdarzenia. Okazuje się, że ich samowolka była jednak zbyt daleko posunięta.

Budowa zamku rozpoczęła się w 2014 roku. Wtedy jeszcze nie mówiono o żadnych przekrętach, bo inwestycja była owiana tajemnicą. Jednak budynek został wzniesiony na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. A jak wiadomo, w takich miejscach trzeba być wyjątkowo ostrożnym w przypadku prowadzenia jakichkolwiek działań. Właśnie dlatego Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zdecydowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.


Zbrojni z Komendy Wojewódzkiej Policji z rozkazu prokuratury musieli skrzyżować miecze z budowniczymi. W konsekwencji doszło do zatrzymania inspektorów Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, funkcjonariuszy Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, reprezentantów inwestora, a także architekta i głównego projektanta inwestycji.

Całej siódemce postawiono zarzuty przestępstw urzędniczych. Składały się na nie nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko środowisku. Żadna z osób nie przyznała się do winy.

Za ten haniebny czyn wszystkim zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności, której raczej nie odbędą w podziemnych lochach.
Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Piątek 17.07.2020