Nie do zdarcia cz.1

Przerażająco mocne, okrutnie zabójcze, pioruńsko wytrzymałe i absurdalnie wielkie. Rzeczy, które samym widokiem mogą wywołać nerwową biegunkę
zabójcze

Zanim nasz piękny i szlachetny kraj stanie się największym i najbardziej szanowanym mocarstwem w Układzie Słonecznym, chcielibyśmy, żebyś zapoznał się z wynalazkami, których moc, potęga i jadowitość mogą dać nam panowanie nad światem jeszcze przed końcem obecnej kadencji parlamentu.


1. BOMBA CARA
Najpotężniejsza broń. 
W roku 1961 ZSRR zdetonował na Morzu Arktycznym największy ładunek termonuklearny w historii — miał moc 58 megaton. W pobliżu epicentrum wyparowało kilkanaście wysp, wybuch był widzialny z odległości 1000 km i odczuwalny na Alasce. Fala uderzeniowa okrążyła Ziemię tylko trzy razy, ale strach przed Ruskimi do tej pory wisi w powietrzu.

2. IBM BLUEGENE/L
Najsilniejszy komputer. Zajmuje połowę kortu tenisowego i żre 1,6 megawata prądu na godzinę. W środku pracuje 131 tysięcy procesorów o łącznej mocy obliczeniowej 360 teraflopów. To dużo ale ciągle za mało, żeby przegadać na przykład ministra Sikorskiego.

3. JAD KIEŁBASIANY
Najgroźniejsza trucizna na Ziemi. 100 gramów wystarczy, żeby wytruć całą ludzkość. Na załatwienie jednego człowieka potrzeba ledwo 0,12 mikrograma toksyny. Czy to nie jest powód, żeby zostać jaroszem?

4. PRIALT (ZICONOTIDE)
Najmocniejszy środek przeciwbólowy. Syntetyczna wersja jadu pięciocentymetrowego drapieżnego ślimaka morskiego zwanego stożkiem (comus magnus) nie uzależnia i jest tysiąc razy silniejsza od morfiny. Poradzi sobie nawet z największym kacem.

5. SMITH & WESSON 500 MAGNUM
Najpotężniejszy rewolwer. Sześciostrzałowe „kopyto”, które producent reklamuje pogańskim sloganem: „Teraz możesz skutecznie polować na absolutnie każde stworzenie zamieszkujące Ziemię”.

6. JCB DIESELMAX
Najmocniejszy diesel. Brytyjska firma, specjalizująca się w produkcji maszyn rolniczych i budowlanych, postanowiła udowodnić, że w silnikach wysokoprężnych tkwi naprawdę sportowy duch. Dwie jednostki o mocy 750 KM mogą rozpędzić maszynę do 483 km/h.

7. BRUCE HAYNES
Australijczyk jest posiadaczem ósmego dana w karate oraz ponad 30 tytułów mistrzowskich w różnych odmianach tej sztuki walki. Jego ulubioną konkurencją jest tamashiwari, rozwałka przedmiotów gołą pięścią. Bruce może jednym uderzeniem zniszczyć 15 cementowych płyt o łącznej masie 310 kg. 

8. ŻUK ROHATYNIEC NOSORÓG 
Ten kilkucentymetrowy robak może podnieść ciężar 850 razy przekraczający masę jego własnego ciała. Żadna maszyna tego nie potrafi.

9. DRAGGIN’ JEANS
Najwytrzymalsze spodnie, czyli dżinsy z kevlaru. 
Kaskader Matt Mingay przejechał w nich na tyłku za motocyklem Suzuki Bandit z prędkością 130 km/h i nic! Tyłek po akcji wyglądał jak nowy!

10. CATERPILLAR 797B
Największa ciężarówka. Ślicznotka, używana w kopalniach odkrywkowych i kamieniołomach, o wymiarach domu (6,5 m wysokości i 14,5 m długości), zasilana motorem o mocy 3550 KM. Ładowność — 380 ton! Masa przy pełnym obciążeniu — 624 tony.

11. BIDI
Najmocniejsze fajki pochodzą z Indii. Bez filtra, za to z nikotyną i tlenkiem węgla w ilości trzy razy większej niż w zwykłych papierosach. Substancji smolistych — aż pięć razy więcej. Dla koneserów wersje smakowe: truskawkowa, czekoladowa, mango.

12. BUFFO 
Najsilniejszy klaun. Był zawodowym bejsbolistą, maratończykiem, kulturystą i trenerem sportów siłowych w Evans City (amerykański stan Pensylwania), zanim ze sportu postanowił przenieść się do rozrywki. Waży 100 kg. Równie ciężki jest jego dowcip.

13. CHAIN GAMES
Najmocniejszy pornos. Upokarzanie psychiczne, ekstremalne penetracje, bicie, przypalanie, zwichnięcia stawów, krępowanie i duszenie łańcuchami do momentu utraty przytomności — w tym filmie znajdziesz wszystko to, co przeraża normalnego i zdrowego człowieka.

14. BALKAN 176° 
Najmocniejsza wódka. Bułgarska czyściocha trzykrotnie destylowana zawiera 88 koni. Sprzedawana jest w litrowych butelkach. Taka ilość wystarczy, żeby zabić cały libański Hezbollah. I to bez jednego wystrzału!

15. METAMFETAMINA
Narkotyk, który można wstrzykiwać, palić i wciągać. Po 10 miesiącach zażywania niszczy nawet 10 procent komórek mózgowych. Większe zniszczenia powoduje tylko serial „M jak miłość”. 

16. GIANT STORES 
Wybierasz się na większy szoping? Polecamy ci supermarket Giant Stores w al—Khobar (Arabia Saudyjska). Przed nim znajdziesz wózek o wysokości kilku bloków, do którego można zapakować miesięczne zakupy dla 35—tysięcznego miasta. Smacznego!

17. ZEGAREK BELL ENGINEER HYDROCARBON TMT 
Automatyczny twardziel z USA. Zmierzy temperaturę (zakres od —31 do +45 stopni C) i przetrwa w warunkach, w których ty będziesz miał ogromne problemy — zanurzony na głębokość 300 m, ochłodzony do —40 stopni C, poddany działaniu pola magnetycznego 12 000 A/m oraz przeciążeniom rzędu 7,5g, czyli maksymalnym np. dla myśliwca Mig—29.

18. OWOC DURIANU
Zybuczkowiec właściwy wytwarza najgorszy fetor w naszej galaktyce. Pisarz Anthony Burgess porównał kontakt z durianem do „jedzenia różowego, słodkiego budyniu w kiblu”. 

19. GOLIATH
Najpotężniejszy koń. Niemal 2 metry wzrostu, 1,2 tony wagi, dzienne spożycie — 10 kg trawy, 20 kg siana i 75 l wody. 11—letni perszeron urodzony w Kanadzie i odżywiany w USA zasługuje na to, żeby znaleźć się w najzacniejszym zaprzęgu RP.

20. ELIMINATOR
Największy trycykl. Pojazd firmy Eliminator Trikes z Mesquite (amerykański stan Nevada) napędzany silnikiem o mocy 510 KM — takim samym dysponuje Dodge Viper SRT10. 320 tys. zł (cena w USA) i... do setki dochodzisz w 3 sekundy.

Dodał(a): Michał Jośko Środa 07.12.2011