Za skrzydełka z KFC trafi do więzienia. Chciał oszukać sieć

Zapewne znajdzie się tu niejeden amator promocji, który starał się wykorzystywać błędy różnych nowych aplikacji w celu osiągnięcia korzyści. Oszczędzanie kilku złotych wyda się jednak niczym w porównaniu do tego, co robiła grupa studentów. Przez pół roku niemalże codziennie dostawali darmowe jedzenie z KFC poprzez skorzystanie z niedociągnięcia aplikacji. Teraz wpadli w ogromne kłopoty, które zakończą się więzieniem.
iStock-817486228.jpg

Zapewne przez pół roku studenci z Chin uznawali się za prawdziwych geniuszy, korzystając do woli z błędu aplikacji. Polegał on na tym, że w przypadku zaproszenia znajomego do jej zainstalowania, gdy ten wykonał pierwsze zamówienie, dostawał dowolny kupon za darmo. Tworzyli więc fikcyjne konta opierając je na fałszywych tożsamościach i w ten sposób otrzymywał darmowe jedzenie. 

Zapewne sprawa nie nabrałaby takiego echa, gdyby nie fakt, że student robił to na bardzo dużą skalę. Do tego stopnia, że niektóre kupony sprzedawał znajomym w okazyjnej cenie, by zarabiać na wykorzystaniu błędu aplikacji. Przez kilka miesięcy miał oszukać KFC na kwotę ok. 116 tys. zł.

O błędzie powiedział kilku najbardziej zaufanym kolegom, którzy także wykorzystywali go na własną rękę. Ich kara będzie jednak łagodniejsza, ponieważ znacznie rzadziej z tego korzystali. 

Student został skazany na 2,5 roku więzienia i grzywnę w wysokości ok 4,5 tys. zł. Jego koledzy także trafią za kratki, ale ich wyroki wahają się w granicach 15 do 24 miesięcy. Również będą musieli zapłacić odszkodowanie, ale także będzie ono mniejsze. 

Internauci rozpoczęli protest w sieci, ponieważ twierdzą, że odpowiedzialność leży po stronie twórców aplikacji. Wielu uważa, że udostępniając wadliwą aplikację muszą liczyć się z konsekwencjami, które przebiegle wykorzystał chiński student. 

Fakt faktem, gdyby mężczyzna tak łapczywie nie korzystał ze swojego patentu, sprawa mogłaby w ogóle nie ujrzeć światła dziennego. Kilka zestawów nie uszczupliłoby w żadnym stopniu budżetu tak znanej restauracji. Co innego jednak opieranie swoich zarobków na błędach aplikacji i wyciąganiu z tego tysięcy.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Poniedziałek 17.05.2021