Z kranów poleciało wino zamiast wody

Wyobraź sobie, że odkręcasz kran, żeby umyć zęby, albo zagotować wodę na herbatę, a tu nagle zamiast wody twój kubek napełnia się winem. I to nie byle jakim, tylko lokalnym włoskim specyfikiem.

Do nietypowej awarii doszło we włoskim miasteczku Castalvetro w regionie Emilia-Romania. Jak wynika z doniesień miejscowej prasy 4 marca z kranów poleciało czerwone wino. Mieszkańcy natychmiast rozpoznali jego smak i bezbłędnie wskazali, że cudowna ciecz sącząca się z domowych kranów to produkowane w okolicy Lambrusco Grasparossa.

CZYTAJ TAKŻE: KORONAWIRUS I PIWO CORONA 

Jak się okazało, silos, w którym przechowywane było wino przeciekał, a wino poprzez grunt dostało się do źródła,  z którego pobierana jest woda dla mieszkańców miasta. I tak wino przedostało się do wodociągów a następnie do kieliszków mieszkańców, którzy – choć cała sytuacja jest dość zabawna – wyrazili zaniepokojenie stanem zabezpieczeń ujęcia wody.

Problem – stety i niestety – został szybko rozwiązany, lokalne władze przeprosiły mieszkańców, a życie wróciło do normy. Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Twitter Piątek 06.03.2020