Wyspa śmie(r)ci – co to jest i jak ją unicestwić?

Czasem drobne decyzje potrafią zmienić całe nasze życie. A nawet losy świata. Brzmi górnolotnie? Liczby mówią jednak, że to prawda.

small iStock-896909718.jpg

Jest pięć razy większa od Polski i dryfuje na Pacyfiku. Składa się przede wszystkim z mikroplastiku. Geograficznie nie jest przypisana do żadnego państwa na naszej planecie, bo w pewnym sensie należy ona do nas wszystkich. To my przyczyniliśmy się do jej powstania.

Wyspa śmie(r)ci

Smutne, ale prawdziwe – w Europie aż 91% plastiku nie podlega recyklingowi. Oznacza to tyle, że wciąż tworzymy nowy plastik, a ten stary i zużyty wciąż krąży w środowisku. Oczywiście nikt nie twierdzi, że każdy z nas ma teraz całkowicie ograniczyć kupowanie plastikowych produktów. Jednak o kilku kwestiach warto pamiętać – i o nich rozmawiać.


Kluczem jest mądre i pro-ekologiczne myślenie

W tym miesiącu swoją premierę ma Wilkinson Sword Xtreme3 Eco Green. To pierwsza maszynka do golenia od Wilkinson Sword, której rączka wykonana jest aż w 95% z plastiku z recyklingu. Dodajmy – nie tylko sama maszynka jest bardziej eko, ale również opakowanie, które jest stworzone w ponad 90% z makulatury i nadaje się do recyklingu. 

200728_WILKINSON_MALE_02_1889_FINAL.jpg

Co to oznacza dla Ciebie? Komfortowe golenie każdego dnia, ale za to nieokupione zaśmiecaniem środowiska naturalnego pierwotnymi tworzywami sztucznymi. Przypomnij sobie tę wyspę na Pacyfiku. Od jutra możesz żyć ze świadomością, że nie dokładasz się już do jej powiększenia się. 

Liczby nie kłamią!

Jeśli komuś wydaje się, że ekologiczna rozwiązania są drogie – faktycznie, jedynie tak mu wydaje i mija się z faktami. Przywołajmy je.

Energia odzyskana w procesie recyklingu z jednej plastikowej torebki, którą przynosisz z zakupów, pozwala oświetlić pomieszczenie przez 86 minut (przy 7-watowej żarówce). Rocznie każdy z nas produkuje aż 100 kilogramów plastiku. Licząc cały nasz kontynent, to 60 000 000 ton w skali roku. Stawiając na produkty pochodzące z recyklingu, przerywasz ten proces i dokładasz swoją cegiełkę w walce o ekologię.

200728_WILKINSON_MALE_01_1778_FINAL.jpg

A jak to się ma do twojego portfela? Rekomendowane ceny maszynek to zaledwie 16,99 zł oraz 14,99 zł (w wersji damskiej – czyli Wilkinson Sword Xtreme3 Beauty) za opakowania zawierające 4 sztuki. 

Małe decyzje = wielkie zmiany


Jutrzejsze golenie może być satysfakcjonujące i to nie tylko dlatego, że z łazienki wyjdziesz z gładką twarzą. Przede wszystkim od rana będzie towarzyszyć Ci świadomość, że właśnie zrobiłeś krok do wielkiej zmiany na korzyść środowiska.

Artykuł sponsorowany

Dodał(a): Izabela Popko Piątek 23.10.2020