Wyrachowana kasjerka okradła CBA. Rąbnęła miliony, za które uprawiała hazard

CBA
Za hajs CBA baluj to motto życiowe tej podstępnej kasjerki. Podczas pracy w wydziale finansowym biura, wyprowadziła z funduszu grube miliony, które kilkukrotnie pomnożyła, uprawiając hazard. Pomagał jej w tym mąż, jednak para nie cieszyła się długo zdobytą fortuną.
cba.jpeg
Katarzyna i Dariusz G. już niebawem odpowiedzą za przywłaszczenie 9 mln 230 tys. zł z kasy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Małżeństwo miało obstawić skradzione pieniądze na platformie hazardowej, z której wyciągnęło prawie 30 milionów złotych. Bogactwem nie cieszyli się zbyt długo. Dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada dowiedział się nieoficjalnie, że polscy Bonnie i Clyde tę ogromną kwotę przegrali.

Sprawdź: Mafia erekcyjna rozbita. CBŚ przejęło leki na potencję warte pół miliona złotych

Śledczy ustalili, że kobieta wynosiła pieniądze w reklamówkach. Miała je dzielić na mniejsze partie, a cały proceder trwał od 2017 do 2019 roku. Kasjerka wpadła, bo podczas rozliczania funduszy operacyjnych wykonywanych pod koniec roku przez delegaturę, okazało się, że kasa jest pusta.

Małżeństwo wspólnie ulokowało skradzione pieniądze na platformie internetowej do gier hazardowych. Tam z dokonanych zakładów udało im się pomnożyć fortunę do co najmniej 29,2 mln złotych. Prokuratura zajęła na kontach bukmachera kwotę wyniesioną przez cywilną pracowniczkę CBA.

Sprawdź: Prostytutka w ABW. “Zużyta prezerwatywa i ślady organiczne”

Teraz małżeństwo ma stanąć przed sądem, a proces rozpocznie się 23 grudnia. Jeśli sąd uzna winę podejrzanych, ponad 9 mln zł z konta platformy hazardowej wróci do kasy CBA. Ironią w tej sprawie jest fakt, że organ ścigania zwalczający korupcję pozwolił się okraść własnej pracownicy. 


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Środa 25.11.2020