Człowiek, który wymyślił samego siebie

Dr Nakamatsu twierdzi, że na najlepsze pomysły człowiek wpada, gdy mózg jest niedotleniony, tuż przed śmiercią…
nakamts.jpg

Dlatego wymyślił podwodny notes, na którym opisuje swoje kolejne wynalazki. Twierdzi, że opatentował ich już blisko 4000, natomiast większość źródeł podaje liczbę dziesięciokrotnie mniejszą. Mimo dużej rozbieżności w tych liczbach, 84-letni Yoshiro Nakamatsu nie odpuszcza i nadal tworzy.

Yoshiro lubi podkreślać na każdym kroku, że dzierży więcej patentów niż Thomas Edison. Powtarza również, że według amerykańskiej Science Academic Society, uznawany jest za jednego z pięciorga (obok Archimedesa, Marii Curie, Nicola Tesli, Michaela Faradaya). Nobilitujące! Z tym, że mało kto słyszał o stowarzyszeniu SAC.

Obrotny Japończyk twierdzi, że wymyślił m. in.: podnośnik deski klozetowej, latające buty (sprężyny podczepione do podeszwy), silnik na wodę i wiele innych. Jednak najbardziej dumny jest z opatentowania dyskietki. Dał temu wyraz montując w swojej posiadłości bramę w kształcie tego nośnika danych. Spece z koncernu IBM, któremu rzekomo sprzedał ten zmyślny kawałek plastiku, twierdzą, że to ich organiczny projekt, a Japończyka znają tylko z telewizyjnych programów.

Jednak jego największym i najbardziej rozciągniętym w czasie projektem jest badanie nad długowiecznością. W sobie tylko znany sposób wyliczył, że dożyje 144 lat. Częścią tego doświadczenia jest utrwalanie wszystkich swoich posiłków na zdjęciach już przez ponad 40 lat. Może robić wrażenie, ale zdjęć nie ma aż tak dużo – Nakamatsu je tylko raz dziennie. I tu możemy ze stuprocentową pewnością potwierdzić, że dostał za to nagrodę! Antynobla przyznano mu w 2005 roku. Jako jeden z niewielu laureatów takich gal, nagrodę odebrał.

Zegarki elektroniczne, bilety z  paskiem magnetycznym, karaoke – to kolejne dzieła, które Nakamatsu przypisuje sobie. I możliwe, że tak jest, bo w urzędzie patentowym Japonii „wynalazek” wystarczy opisać. Nie musi on działać, nie trzeba go pokazywać. Wystarczy odpowiednia dokumentacja i każdy może ścigać się z doktorem na ilość patentów. Swoją drogą Yoshiro podobno może pochwalić się pięcioma doktoratami (z prawa, inżynierii, medycyny, nauk ścisłych i humanistycznych).

Dr Nakamats, tak jak CKM, ma nastawienie prorodzinne. Dlatego stworzył Love Jet – spray dla kobiet, który po jego aplikacji sprawia, że białogłowa pięknieje z dnia na dzień (potwierdzają to same zainteresowane). Dla panów ma Brain Drink – stymulator zwojów mózgowych w płynie. Bo jak bzykać, to z głową.

Jak słynny odkrywca znajduje czas na wszystkie aktywności? Nie ma z tym najmniejszego problemu – dzięki specjalnemu fotelowi (przypomina fryzjerski z kloszem do trwałej) potrzebuje jedynie czterech godzin snu na dobę! Nie powinieneś zatem narzekać następnym razem, jak zapijesz do pracy na tygodniu – jest ktoś, kto zapieprza ciężej od Ciebie i czuje na sobie odpowiedzialność za sprawne działanie całego świata! Aha, jeszcze jedno - nie wychylisz z doktorem piwa, przy którym opowie ci swoją historię. Yoshiro odżywia się i nawadnia zdrowo, co w jego mniemaniu oznacza abstynencję alkoholową. A już prawie uwierzyliśmy w geniusz Japończyka…

Dodał(a): gianni Poniedziałek 20.02.2012