Wymowne dzieło Banksy’ego. Artysta znów aktywny

Na instagramowym koncie Banksy'ego, słynnego brytyjskiego artysty streetart, pojawiło się nowe nagranie. Malował ściany urządzeniem, które wyglądało jak sprzęt do dezynfekcji.
banksy-tube-covid-designboom-02.jpg


Główny temat nowej pracy Banksy'ego to koronawirus i maseczki, a motyw przewodni to szczury, które pojawiały się już wcześniej na jego wrzutach. Nagranie zostało opublikowane kilkanaście godzin po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, od 24 lipca noszenie maseczek w sklepach będzie obowiązkowe. Za nieprzestrzeganie tego przepisu groził będzie mandat w wysokości 100 funtów. 

Mężczyzna ubrany od stóp do głów w kombinezon ochronny rękawice, maskę i sprzęt do dezynfekcji wchodzi do londyńskiego metra. Na filmie widzimy jak wyprasza siedzącego tam pasażera do innej części pociągu, powołując się na swoje obowiązki sanitarne. W końcu zostaje sam, ale zamiast odkażać wagon, wyciąga puszkę spreju i szablony. W ten sposób powstaje kolejne dzieło tajemniczego graficiarza. 

Banksy zachęca do noszenia maseczek. Jeden z malunków przedstawia szczura, którego kichnięcie rozbryzguje się nie tylko na całej długości okna wagonu, ale również na sąsiednią ścianę. Drugi ze szczurów zaplątał się w maseczkę łapami, a trzeci zrobił sobie z niej spadochron. Kolejny zwisa z sufitu i maluje na ścianie płynem do dezynfekcji podpis Banksy'ego. 

ZOBACZ TAKŻE: Zobacz nowy mural Banksy’ego. Artysta zostawił wiadomość 

Wideo kończy znany kawałek zespołu Chumbawamba z końca lat '90 -"I get lockdown, but i get up again". W wolnym tłumaczeniu: "jestem w lockdownie, ale z niego wyjdę". 

Londyńskie metro niby się zgadza z przesłaniem, ale zgodnie z normami sanitarnymi graffiti będzie musiało być zmyte z powierzchni wagonu.  

Wyświetl ten post na Instagramie.

. . If you don’t mask - you don’t get.

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)
Dodał(a): Marek Matyjanka / instagram.com/banksy/ Środa 15.07.2020