Wykop.pl się wykopał

Afera zbożowa zatacza coraz szersze kręgi – i wcale nie chodzi o przekręty w Ministerstwie Rolnictwa, a o popularny serwis ze zbiorem artykułów, zdjęć i filmików z innych portali
wykop_otwarcie.jpg


Na chwilę obecną, zbuntowani, domagający się demokratycznych zasad i równego traktowania użytkownicy, zalewają serwis wykop.pl zdjęciami i tematami związanymi ze zbożem. Chodzi o zamieszanie, jakie wywołała jedna z administratorek strony – Anna zwana Elfik32.

Swego czasu, jako 16-latka zrobiła sobie sesję nago na polach zboża. Gołe foty administratorki Elfik32 były dostępne również na Wykopie. Na początku Ania nic sobie z tego nie robiła, była wręcz dumna, że wzbudza takie zainteresowanie. Jednak ostatnio zaczęła walczyć z rozprzestrzeniającymi się swoimi nagimi zdjęciami oraz wyciąganiem jej kompromitujących komentarzy sprzed lat. Usuwała je gdziekolwiek się pojawiły na wykop.pl, a także banowała użytkowników, którzy słowami lub multimediami wspominali o nieszczęsnej sesji. Społeczność tego serwisu postanowiła zaprotestować w dość oryginalny sposób – userzy wklejają memy, zdjęcia, podbijają stare artykuły, a wszystkie te zasoby łączy jeden temat – zboże.

Elfik32 zaczęła żniwa i wycinała w pień niepokornych użytkowników, ale jak się okazało – trafiła kosa na kamień.

A tak o aferze mówi Michał Białek - dyrektor operacyjny Wykop.pl:
"Wszyscy wiemy, że internet jest miejscem, w którym jak już się pojawi informacja, to nie ma szans by z niego zniknęła. Przed Wykopowiczami nic się jednak nie ukryje i te tematy zaczęły wracać jak bumerang."

"Ania, jak każdy internauta, ma pełne prawo do zgłaszania treści, które naruszają jej wizerunek. Jednak z uwagi na zajmowane stanowisko, to tylko zaogniało sytuację, czego efektem jest niniejsza agro-afera”

„Możliwym jest, że z uwagi na emocjonalny charakter sprawy, nasza moderacja popełniła błędy. Jeżeli tak było, zobowiązuję się, ze bany zostaną cofnięte, a użytkownicy w imieniu moderacji przeproszeni. Nie będę jednak tolerować akcji, które maja na celu szykanowanie jakiegokolwiek użytkownika - niezależnie od funkcji”

Dodał(a): carlo Poniedziałek 20.05.2013