Wszechpotężny Elon Musk

Potęga social mediów, plus jeden wpływowy miliarder, równa się ponad 2-miliardowa strata firmy na giełdzie. A wystarczył tylko jeden post na Twitterze.
elonmusk-bizplus-art-g5ns24ps-1biz-elonmusk-bizplus-6-sj-jpg.jpg

Gdyby ktoś jeszcze wątpił w prawdziwą potęgę mediów społecznościowych, oto namacalny dowód. Przy okazji jest to także odzwierciedlenie wpływów, jakie właściciele największych firm technologicznych mają na świat.

Otóż wystarczył jeden, zdawałoby się niepozorny, Tweet współzałożyciela i dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska. Ot, miliarder po prostu postanowił zdementować plotki dotyczące współpracy jego firmy przy tworzeniu baterii do elektrycznego samochodu Tesla Model 3.

Musk napisał: „Chciałbym wyjaśnić, że Tesla pracuje wyłącznie z firmą Panasonic, przy komórkach do Modelu 3. Artykuły twierdzące inaczej są błędne”. I już, to tyle co napisał Elon Musk.Miliarder prawdopodobnie nie zdawał sobie jednak sprawy, w jakim stopniu te kilkanaście słów odbije się na ogólnym rynku światowych potęg technologicznych. Należy bowiem wiedzieć, że już od jakiegoś czasu krążyły plotki, jakoby to Samsung SDI miał współpracować z Teslą, właśnie przy tworzeniu wspomnianych baterii Modelu 3.

Tymczasem wystarczyło, że Musk temu zaprzeczył, by akcje koreańskiego giganta poleciały na łeb na szyję i następnego dnia od publikacji Tweeta, spadły aż o 8 proc., co przekłada się na kwoty strat rzędu 580 mln dolarów. To jakieś 2,2 miliarda złotych. W tym samym momencie, akcje Panasonic podskoczyły z kolei o 800 mln dolarów (ponad 3 mld złotych).

I to za sprawą tylko jednego Tweeta. Nie chcemy myśleć co by było, gdyby Musk wstawił jakieś zdjęcie...
Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 10.06.2016