Wójt Żelazkowa znowu w akcji. Pijany zwyzywał pracowników urzędu

Wójt Żelazkowa to taki odpowiednik patostreamera wśród internetowych twórców (czyli nieco bardziej, niż inni politycy). Sylwiusz J. nie żyje za dobrze z policjantami, a wszystko przez szereg wykroczeń, zaczynając od naruszenia nietykalności cielesnej, kończąc na udzielaniu ślubu pod wpływem alkoholu.
Zrzut ekranu 2022-03-31 o 12.30.59.png

Udzielanie ślubu to jednak nie jedyna okazja, podczas której wójt publicznie pokazywał się nietrzeźwy. Niedawno mężczyzna zaczął krzyczeć na pracowników urzędu i wszczął awanturę, przez co konieczne było wezwanie policji. Sylwiusz J. odmówił badania alkomatem, ale zachowanie i zapach jasno wskazywały na to, że jest po kilku głębszych. 
"Policjanci zabrali go do wytrzeźwienia do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu" - powiedziała Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji. 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu. Wójt był już karany m.in. za groźby, przez co przez 10 miesięcy musiał wykonywać pracy społeczne (30 godzin miesięcznie). 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: Polska Policja Czwartek 31.03.2022